Instagram Kullanıcıları için Yeni Engelleme Yöntemi!

Sosyal medyanın en çok kullanılan platformlarından biri olan Instagram ‘da bildiğiniz üzere çok tacize veya hakarete uğrayabiliyoruz. Fakat uygulama da artık bu konuda gelen şikayetlerden rahatsız olacak ki yeni bir sistem geliştiriyor. Yakın zaman da testi yapılacak ve hayatımıza girecek olan bu yeni özellik ile Instagram zorbalarından korunmak için yeni bir yöntem olacak. İşte detaylar…

Instagram yorumlarda geri alma yapılabilecek!

Instagram en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Hem bireysel olarak kullanıyoruz hem de bir çok kişi kurumsal şirketleri için hesap açıyor veya kendi kişisel hesapları ile Instagram üzerinden iş yapıyorlar. Ama paylaştıkları gönderilerin altına bir çok rahatsız edici taciz niteliğinde yorumlar gelebiliyor. Bu kullanıcıları rahatsız ediyor ve motivasyonunu düşürüyor hatta platformu kullanmama kararı dahi verdirebiliyor.

Instagram bu tür olayların önüne geçmek adına yeni bir özellik denediğini ve Instagram‘ı daha güvenilir bir hale sokmaya çalıştığını duyurmuştu. Bu çalışma kapsamında Instagram, takip ettiğiniz hesapların gönderilerine yapacağınız yorumların olumsuz içerik içermesi durumunda engellemesini sağlayacak bir yapay zeka algoritması oluşturuyor. Şöyle ki kullanıcı olumsuz yorum yaptıysa algoritma hemen işliyor ve de “Bunu paylaşmak istediğinize emin misiniz” gibi bir soru yönelterek; sizin bu kötü yorumu tekrar gözden geçirerek paylaşmamanıza yönlendiriyor.

Instagram karşımıza yorum için geri al tuşunu da çıkartıyor. Bu şekilde olumsuz, rahatsız edici veya rencide edici yorumları geriye alabilme şansını yakalamış oluyoruz. Erken aşama testlerinde bu özelliğin gerçekten işe yaradığı da görülmüş.

Instagram ‘da istemediğiniz kullanıcıları engellemeden de hesabınızdan uzak tutabileceksiniz!

Instagram yaptığı yeni bir duyuruda yakın zamanda bir koruma özelliğini de bizlere sunmaya hazırlandığını paylaştı. Bu özellik sayesinde istemediğiniz kullanıcıların hesabınıza bakmasını kısıtlayabileceksiniz. Diğer özelliğe göre daha kapsamlı olan bu kısıtlama ile istemediğiniz kullanıcıları engellemeye gerek kalmadan hesabınıza bakmasını önlemiş olacaksınız.

Bu özelliğin; gerçek hayatlarında kendilerini rahatsız eden kişilerle uğraşmayıp onları şikayet edemeyen ve konunun uzamasını istemeyen kişiler için tasarlandığı söyleniyor. Böylece insanlar ile muhattap olmadan onların size bakmalarını kısıtlayabileceksiniz.

Duyurulan bu yeni özellik ile istenmeyen kullanıcıların hesaplara erişimi zorlaşacak. Bu kişileri kısıtladığınız da sizin izniniz olmadan yaptıkları yorumlar da fotoğraflarınızın altında gözükmeyecek. Hatta çevirimiçi olup olmadığınızı göremeyecek, mesajlarınızı okusanız bile okundu bilgisi yazmayacak.

Peki Instagram’da kullanıcıları engellemenin farklı yöntemleri neler? Onların gördükleri şeyleri nasıl sınırlandırabilirsiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Kübra Çetingül

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı