Facebook’ta Birini Etiketlemenin 3 Farklı Yolu

Sosyal medya kullanırken gönderilere bağlantılarımızı, takipçilerimizi veya arkadaşlarımızı etiketlemek en sık kullandığımız özelliklerden biridir. Gönderilerdeki etkileşimi arttırmaya yardımcı olurken, bir yandan da o gönderide ilgimizi çeken veya ilgisini çekebilecek olan insanları gönderiye etiketleme yaparak paylaşım sağlamış oluruz. Bu yazımızda gönderilere facebook’ta birini etiketlemenin farklı yollarından bahsedeceğiz. Bu arada tüm bu gönderiye etiketleme işlemini yaparken arkadaşlarınızın gizlilik ayarlarının bu işlemi etkileyebileceğini göz ardı etmeyin.

Durum Güncellemeleri ve Yorumlarda Etiketleme

Bir durum güncellemesi paylaştığınızda, bir “@” sembolü yardımı ile sembolü kullandıktan sonra açılan bölmeye arkadaşlarınızın ismini yazarak gönderiye etiketleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç harf yazdıktan sonra oklar ile etiketlemek istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz ya da ismi tamamen yazarak “Enter” tuşunu kullanıp etiketleme işlemini sonlandırabilirsiniz. İsim mavi renge büründüğünde etiketleme işlemi başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Bunun dışında bir gönderiye etiketleme yaparken de aynı adımları izleyerek işlemi tamamladığınızda, artık etiketlemiş olduğunuz kişinin yorum yaptığınız bağlantıya ulaşabileceği anlamına gelir. Ayrıca arkadaşlarınız dışında kalan diğer kullanıcılar için de aynı metodu kullanarak gönderiye etiketleme işlemini yapabilirsiniz.

Fotoğrafa Etiketleme

Facebook’ta birini etiketlemenin bir diğer yolu ise fotoğrafa etiketleme işlemidir. Bu yöntem arkadaşlarınızın isminin fotoğrafın altındaki açıklama satırına da eklenmesini sağlar. Ayrıca fotoğrafınıza bakan kişilerin, üstünde fareyi gezdirerek etiketlediğiniz kişiyi tanımalarına imkan tanır. Bunun için sağ üstteki etiket bölümüne tıkladıktan sonra, görseldeki etiketlemek istediğiniz yüzü seçin. Kutunun içine etiketlemek istediğiniz arkadaşınızın ismini yazın ve aynı şekilde “Enter” tuşunu kullanarak fotoğrafa etiketleme işlemini tamamlayın.

Birlikte Olduğunuz Kişiden Bahsedin

Facebook, paylaşımlarınıza duygular ve konum gibi çeşitli konular eklemenize imkan tanır. Bunlardan biri de; kiminle birlikte olduğunuzdan bahsedebilmenizi sağlayan özelliktir. Bu işlemi gerçekleştirmek için yan taraftaki etiket sembolü bulunan yere tıklayarak Arkadaşlarını Etiketle seçeneğini tıklayın. Böylece Facebook size arkadaşlarınızın adını yazabileceğiniz bir arama çubuğu açar. Bu çubuğa o an birlikte olduğunuz arkadaşınızı yazarak bulduğunuz zaman “Enter” tuşu yardımı ile etiketleme işlemini tamamlayabilirsiniz. İşlem bittiği zaman ise durumunuzun üst kısmında yeni bir satır göreceksiniz. Gönderinizi her zamanki gibi oluşturun ve sizinle arkadaşınızın adını yazabileceğiniz bölümleri doldurun. Arkadaşlarınız kiminle birlikte olduğunuzu bu satırdan görecektir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook Gizlilik Ayarlarınızı Yapmak için 7 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook’un Az Bilinen 7 İlginç Özelliği!” okumak için buraya tıklayın
“Facebook Yolları Bulmanıza Yardım Edecek!” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook’ta Birini Etiketlemenin 3 Farklı Yolu” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı