Çocuğunuzu TikTok’ta Kontrol Etme Yolları

Kimilerinin utanç verici bulduğu, kimilerininse savunduğu bir mecra olan TikTok için zaman geçirildiğinde sizi içerisine hızla çeken bir karadelik diyebiliriz. Danslar, yemek tarifleri, story timelar ve daha birçok içeriğin bir arada bulunduğu çok farklı bir dünya. Peki, çocuğunuzu Tiktok’ta kontrol etme yolları neler?

Orada her şey çok farklı. TikTok’un farklı fenomenleri ve birbirinden farklı birçok video içeriği var. TikTok, hızlı dünyasına hepimizi hızlı bir şekilde adapte ediyor. Kullanım kolaylığı ile çocukların da erişimi oldukça kolay. Buna rağmen her sosyal medya kanalında olduğu gibi TikTok’ta da çocuklar için uygun olmayacak binlerce içerik mevcut. İşte tam da bu noktada TikTok olaya el koyuyor ve ebeveynler için oldukça kullanışlı bir özellik sunuyor.

Özellik ilk başta yalnızca Birleşik Krallıkta aktifti fakat bu denli yararlı bir özellik hızla tüm kullanıcıların kullanımına sunuldu. Anne babalar artık çocuklarının TikTok hesabını Aile Eşleştirme adlı yeni bir özelliği kullanarak kontrol altına alabilirler. Bu, iki hesabı birbirine bağlayarak ebeveynlerin çocuklarının TikTok’undaki belirli ayarları değiştirmesine ve çocuklarına uygun olmayan içeriklerin önüne geçmesine olanak sağlamakta. Peki, bu yeni özelliği nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz?

Aile Eşleştirme Özelliği Nasıl Kullanılır?

TikTok kullanıcısı bir çocuğunuz varsa ebeveyni olarak Aile Eşleştirme modunu etkinleştirmek için öncelikle TikTok profil sayfanızı açın. Ardından sağ üstteki üç noktaya tıklayarak menüye dokunun. Ekranı aşağıya sürükleyin ve İçerik & Etkinlik kısmında bulunan Aile Eşleşmesi Moduna dokunun.

Karşınıza özelliğin sunduğu yararları belirten birkaç madde çıkacak. Bu ekranda Devam Et butonuna tıklayın. Sonrasında TikTok sizlere “Bu TikTok hesabını kim kullanıyor?” sorusunu yöneltecek. Bu adımda ebeveyn mi yoksa genç mi olduğunuz soruluyor. Uygun seçeneği belirledikten sonra ekranınızda bir QR kod belirecek. Bu QR kodu çocuğunuzun cihazından TikTok hesabının ayarlarından Aile eşleştirme moduna girip Genç seçeneğini seçerek tarayabilirsiniz. İşte Aile Eşleştirme modu etkinleştirildi. Bu işlemlerden sonra içiniz rahat bir şekilde çocuğunuzun TikTok’ta vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Peki Çocuğunuz Aile Eşleştirme Modundaki Bağlantıları Kaldırırsa?

Böyle bir durum karşısında endişelenmenize gerek yok. Çocuğunuz hesapların bağlantısını kaldırırsa sizlere bir bildirim gelecektir.

Aile eşleştirme modu kurulduktan sonra ebeveynler belirli ayarları değiştirebilir ve bağladığı TikTok hesabının ne tür içerikler ile karşılaşmaması gerektiğini yönetebilir. Ayrıca hesapları bağladığınızda çocuğunuzun TikTok’ta ne kadar zaman geçireceğine de karar verebilirsiniz.

Tiktok’un kullanıcı kaybetmeden uygun çözümler bulmaya devam ettikçe kullanımı gittikçe artacak bir uygulama olacağı kesin.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“TikTok’ta Etkileşim Oranı Artırmanın 3 Yolu” okumak için buraya tıklayın.
“İşinize Çok Yarayacak 5 Gizli Tiktok Özelliği!” okumak için buraya tıklayın
“TikTok Videolarınızın Trend Olması için 10 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“Tiktok Hesap Silme Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Çocuğunuzu TikTok’ta Kontrol Etme Yolları” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı