Telefonun Pil Ömrünü Uzatmak İçin 4 İpucu

telefon pilinin ömrünü uzatacak kolay yollar bulunuyor. Akıllı telefon pil ömrünü uzatmak için gereken ipuçlarını sizin için listeledik:

Akıllı Telefonlar, artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu.  Sosyal medyayı takip ediyor, videolar izliyor, neredeyse tüm işlerimizi oradan yapıyoruz. Bütün bunları yaparken telefonun şarjı da yetersiz kalabiliyor. Şarj ettiğimizde ise zamanla telefon pilinin ömrü kısalıyor. Ancak telefon pil ömrü konusunda yapabileceklerimiz var.

Telefon pil ömrü uzatmak için gereken ipuçlarını sizin için listeledik:

1- Telefonunuzun Şarjı Dolu İse Prizde Saatlerce Bırakmayın

Telefonunuzun şarjını doldurduysanız hemen prizden çıkarın. Yoksa prizden gelen elektrik akımı telefonunuzun piline zarar verebiliyor. Bu durum genellikle gece yatarken yaşanıyor. Gece saatleri boyunca şarj etmezseniz telefonunuzun pil ömrünü uzatmış olursunuz.

2- Telefonunuzu Sıcaktan Uzak Tutun

Telefonunuzun ısınması da pil ömrüne zarar veriyor ve batarya kalitesini düşürüyor. Akıllı telefonunuzu uzun süre kullandığınızda bu durum yaşanıyor. Isındığı zaman telefonunuzu soğumaya bırakın ve bir süre kullanmayın. Telefon pil ömrü bu sayede uzayacaktır.

telefon pil omrunu uzatmak icin 4 ipucu

3- Telefon Pil Ömrü Uzatmak İçin Orjinal Şarj Cihazı Kullanın

Telefonun piline en fazla zarar veren şeylerden birisi de orjinal olmayan şarj cihazları ile şarj etmektir. Daha ucuz diye orjinal olmayan bir şarj cihazı alırsanız ve uzun süre kullanırsanız akıllı telefınunuza zarar verirsiniz. Bu nedenle her zaman orjinal şarj cihazlarını kullanın.

4- Her Zaman Telefonunuzu Şarj Edin

Akıllı telefonunuzla oyun oynarken, mesajlaşırken ve sosyal medyada dolaşırken doğal olarak şarjınız bitebiliyor. Bunu kontrol altına almak için bulduğunuz her prizde telefonunuzu şarj edin. Telefon pilinizin sağlığı için ara ara şarj etmek tek bir seferde tamamen doldurmak daha iyi oluyor. Telefonunuzu sürekli olarak %0’lara yaklaşınca şarj etmek pilinize zarar veriyor.

En iyi akıllı telefon modellerine bakmak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

 

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı