Bir Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Çalıştırılır?

Bir telefonda iki WhatsApp hesabı çalıştırma… Kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Aynı zamanda nasıl sorusunu da sordurtuyor insana. Bu işlemi gerçekleştirmek aslında çok basit fakat herkes için kullanımı mümkün diyemeyiz. Bunun için hem çift sim karta sahip olmanız hem de çift sim kartı özellikli bir cihaza sahip olmanız gerekmekte. Eğer bu ikisine de sahipseniz yapmanız gerekenler oldukça basit. İşte bir telefonda iki WhatsApp kullanımı nasıl olur birlikte inceleyelim.

Bir Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Çalıştırılır?

Öncelikle bilmelisiniz ki telefon numarası, WhatApp uygulaması için kimlik numarası niteliği taşır. Yani tek bir numara ile tek bir WhatsApp kullanabilirsiniz. Bu sebeple ikinci bir hatta ihtiyacınız var. İkinci bir hatta sahipseniz diğer ihtiyacınız ise bu iki hattı da çalıştıracak bir cihaz. Çift sim kartlı birçok Android cihazda uygulama klonlamak oldukça basit. Hatta bu özellik, çoğu cihazın kendisinde mevcut. Bu özelliği barındırmayan akıllı cihazlarınızda ise üçüncü taraf uygulamalardan yardım alabilirsiniz.

Özellikle Xiaomi, Honor, ya da Oppo marka bir cihaza sahipseniz uygulama klonlama özelliğine de sahipsiniz demektir. Çift sim kart özellikli Xiaomi, Honor veya Oppo cihazınızda ilk olarak yapmanız gereken şey Play Store aracılığı ile WhatsApp uygulamasını indirmek ve bir numara ile uygulamayı kullanılır hale getirmek. Sonraki adım ise klonlama.

Xiaomi “Ayarlar”a gidin ve “İkili Uygulamalar” seçeneğine dokunun. Bu Honor cihazınızda “App Twin”, Oppo cihazınızda ise “Clone App” olarak gözükecektir. Klonlama özelliği ile çalışan uygulamalar ve geçişleri karşınıza çıkacak. Klonlayacağınız uygulamayı seçin ve geçişi açın. İşte bu kadar! Uygulamayı klonladınız.

Bundan sonrası tıpkı ilk numaranıza ve klonlamadığınız WhatsApp uygulamanıza kaydolurken yaptıklarınız ile aynı. Siz de basit bir şekilde tek telefonda iki WhatsApp’a sahip olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra cihazınız, uygulama klonlamayı desteklemiyor olabilir. Çift sim kart özelliği olan bir cihaza sahipsiniz fakat uygulama klonlama cihazınız tarafından desteklenmiyor mu? Üzülmeyin! Bunun için bir üçüncü taraf uygulaması olan Parallel Space’ten yardım alabilirsiniz. Bu uygulama sizlere farklı uygulamaları klonlayabileceğiniz bir alan yaratmakta ve işlerinizi kolaylaştırmakta.

Günümüzde pek çok birey, hem iş için hem de özel hayatı için farklı numaralar, farklı WhatsApp’lar ve bunun içinde farklı cihazlar kullanmakta. Yine de çift sim kartlı cihazlar, ikili WhatsApp kullanım kolaylığı ile hayatınızı kurtaracak.

Peki siz bu özellikten haberdar mıydınız? Tek telefonda iki WhatsApp kullanıyor musunuz?

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“WhatsApp Hakkında 20 İlginç Gerçek” okumak için buraya tıklayın.
“Whatsapp’ta Kaydedilmemiş Numaraya Nasıl Mesaj Gönderilir?” okumak için buraya tıklayın
“WhatsApp Kurucusu ve İlginç Hikayesi!” okumak için buraya tıklayın.
“Whatsapp QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Bir Telefonda İki WhatsApp Hesabı Nasıl Çalıştırılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı