Android’de Silinen WhatsApp Mesajlarını Görüntüleme

Tüm dünyanın başka bir uygulamaya yönelmeden kullandığı SMS’i bile unutturan Whatsapp, 2017 yılında kullanıcılarına kendi mesajlarını silmelerine olanak sağlayan bir özellik sundu. Yazımızda  Android cihazlar için android’de silinmiş olan Whatsapp mesajlarını nasıl görüntüleyebileceğinizi aktaracağız.

Whatsapp’ın sunmuş olduğu bu özellik sayesinde yalnızca mesajlar değil, karşı tarafın otomatik indirme özelliği aktif değilse ve henüz cihazına indirmediyse paylaşılan fotoğraflar, sesler ve videoların da Whatsapp’tan tamamen silinir ve karşı tarafa ulaşmaz. Yanlış kişiye gönderilen mesajlar, sinir anında söylenilen sözler, yazım hataları ve daha birçok mesajlaşma hatalarının üstünü örten bu özellik, Whatsapp uygulamasında oldukça kullanılmaktadır. Ne kadar çok sevilse de bir yandan da “Bu mesaj silindi.” uyarısını almak bir hayli meraklandırıcı.

Bunun ile birlikte Whatsapp’ın bu özellik sizi korkutmasın. Elbette Whatsapp uygulamasında silinen mesajlara tekrar ulaşmanın bir yolu var. Öncelikle bilmelisiniz ki silinmiş mesajları görmenin yolu üçüncü taraf uygulamalar vasıtası ile sağlanmakta. Üçüncü taraf uygulamalar, her zaman güvenli olmayabilir veya sizlerden ulaştığınız hizmete karşılık bir bedel isteyebilir. Bu gibi durumlarda herhangi bir olumsuzluk oluştuğu takdirde sizlere bu uygulamayı öneren hiçbir kişi, kurum vb. sorumlu olmaz. Bu da sizlerin başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluktan sadece sizin sorumluluk sahibi olduğunuz anlamına gelmekte.

Android’de Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Görüntülenebilir?

1. Play Store uygulamasından WhatsRemoved+ adlı uygulamayı cihazınıza indirin.
2. İndirdme işlemini tamamladıktan sonra gerekli kurulumları yapın ve uygulamaya erişim izinlerini verin. Bu aşamada uygulamanın sağlıklı çalışması adına gerekli tüm izinleri vermenizde fayda var.
3. Uygulamaya girin ve yapılan değişiklikleri tespit etmek istediğiniz uygulamayı yani Whatsapp’ı seçin ve ileri butonuna basın.
4. Açılan ekranda; evet butonuna basın ve dosyaları kaydet seçeneğine dokunun. Son olarak da izin vere basarak uygulamanın kurulumunu sağlamış olacaksınız.
5. Kurulum yapıldıktan itibaren Whatsapp uygulamasındaki tüm mesajları ve silinen mesajların da dahil olduğu her şeyi WhatsRemoved+ uygulamasından rahatça görebileceksiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve üstteki bildirim çubuğundan Whatsapp’ı seçmek.

En iyi android telefon modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı