Zoom Uygulaması İle Video Veya Ses Nasıl Paylaşılır?

Son zamanların bir hayli popüler uygulamalarından biri de Zoom uygulaması. Pandemi süreci boyunca iş görüşmeleri, toplantılar ve dersler çoğunlukla Zoom üzerinden gerçekleşmiş durumda. Zoom uygulamasında ders işlerken ya da toplantı sırasında ekran paylaşımı seçeneği de bulunuyor. Peki, zoom uygulaması ile bir Youtube videosu veya ses nasıl paylaşılır?

Zoom Uygulaması İle Video Veya Ses Nasıl Paylaşılır?

Zoom uygulaması birçok kişi ile görüntülü bir şekilde iletişim kurma imkanı sunuyor. Bu uygulama vasıtası ile sevdiklerimizle görüşme yapabilir, iş alanında veya ders işlerken de kullanabiliriz.

Genellikle toplantı sırasında veya dersler işlenirken materyaller önem arz etmekte. Bazı durumlarda ekran paylaşımı özelliğini kullanmak da lazım oluyor. Hem çalışanların toplantı sırasında konuyu etkili bir şekilde takip edebilmesi için hem de öğrencilerin dersleri daha iyi bir şekilde kavraması için video ya da ses paylaşımının önemli olduğunu belirtebiliriz. Zoom üzerinden ekranınıza bir Youtube videosunu yükleme işlemini, katılımcılar ile ekranınızı paylaşarak uygulayabiliyorsunuz.

Zoom’ da YouTube videosu paylaşmak veya ses paylaşımı yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

– Zoom uygulamasını kullanacağınız cihaza (mobil ya da bilgisayar) indirin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Zoom’u kullanabilmek için kaydolmanız da gerekiyor.
– Sonrasında bir Zoom toplantısına katılın.
– Toplantıya katıldıktan sonra karşınıza çıkan pencerede, alt araç çubuğundaki “Ekran Paylaşımı“ simgesine tıklayın.
– Paylaşabileceğiniz birçok pencereyi buradan görebilirsiniz. Bir web sitesini ya da videoyu paylaşımı gibi seçenekler de bunlar arasında yerini alıyor. Paylaşma işlemini gerçekleştirmek için de istediğiniz öğeyi seçmeniz yeterli olacaktır.
– Bununla birlikte ekranınızı paylaşırken tüm masa üstünüzü ya da sadece açık olan pencereyi de paylaşma imkanınız bulunuyor.
– Son olarak ise sol alt kısımda bulunan “Bilgisayar sesini paylaş” butonuna tıklayın.

Bu şekilde ses ya da bir video paylaşım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Toplantıda bulunan diğer katılımcılar da paylaştığınız içeriği izleyebiliyor ve duyabiliyorlar. Bunun yanı sıra bilgisayar sesiniz de açık olduğundan size gelen bildirimleri de duyabiliyor.

Zoom uygulamasında istediğiniz zaman ekran paylaşımını da durdurabilirsiniz. Ekranınızı paylaşmayı durdurmak için de yapmanız gerekenler bulunuyor. Bunun için, toplantı ekranınızın üst tarafında yer alan ‘Paylaşmayı Durdur” simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Üye Olmadan Zoom Kullanmanın 3 Yolu!” okumak için buraya tıklayın
“Zoom Toplantılarında Kullanabileceğiniz 9 Araç!” okumak için buraya tıklayın.
“Zoom Üyelik Çeşitleri Neler?” okumak için buraya tıklayın.

“Zoom Uygulaması İle Video Veya Ses Nasıl Paylaşılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Doğan

Fatma Nur Doğan

Merhaba, ben Fatma Nur. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Yeni yolculuklara adım atmayı ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. İçimizdeki ışığın yansımasını başkalarında gördükçe mutlu oluyorum. Hayal kurarak yaşamayı ve keşfetmeyi seviyorum. Hayallerle dolu yolculuğumda benimle beraber yeni ufuklara açılmak ve yenilikleri takip etmek isterseniz Moblobi.com da takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı