Zoom İle Yapabileceğiniz 6 Eğlenceli Şey

Son dönemlerde pandemi nedeniyle her şeyin evden yürütülmesi ve herkesin işlerini online yapması gerektiğinden dolayı bir hayli popülaritesi artan Zoom ile görüşme yapmak birçok sektör için vazgeçilmezler haline geldi. Eğitim, toplantı alanları dışında Zoom’da görüşme esnasında yapabileceğiniz birçok eğlenceli uygulama söz konusu. Yazımızda, Zoom ile yapabileceğiniz 6 eğlenceli eyleme bakacağız.

Zoom İle Yapabileceğiniz 6 Eğlenceli Şey

1. Arka Planınızı Seçin

Arka planınıza eviniz değil kendiniz karar verin!

Bu özellik Zoom ile mümkün hem de yeşil ekranınızın olmasına gerek kalmadan. Sanal arka plan adı verilen bu özellik sayesinde kendinizi bilim kurgu setindeymiş gibi gösterebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler; Ayarlara basıp Sanal Arka Plana tıklamak. Daha sonra artı simgesi yardımı ile video ya da resim ekleyebilirsiniz.

Sanal Arka Planı Seç kısmından kullanmak istediğiniz fotoğrafın ya da videonun küçük resmine tıklayın. İşte arka planınız hazır. Başlasın eğlence dolu şaşırtmalı görüşmeler!

2. Toplanıp Film İzleyin

Evde film partileri, sinema geceleri ne yazık ki pandemi nedeniyle eskide kaldı. Buna rağmen teknoloji varsa çareler tükenmez!

Zoom sayesinde toplanıp grup görüşmelerinizde YouTube veya Netflix’ten bir şeyler izleyebilirsiniz. Bir yandan izlemek istediklerinizi sevdiklerinizle izler bir yandan da sohbet edebilirsiniz.

3. Podcast Kaydedin

Farkında mısınız? Podcast son yılın trendlerinden oldu.

Birçok insan podcast kaydediyor. Başından geçenleri anlatıyor, kitap okuyor, sohbet ediyor, en basit tabiriyle konuşuyor. Siz de bunu Zoom üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Zoom aramalardan gelen sesleri kaydetmekte. Ayrıca katılımcıların ses akış dosyalarını da ayrı olarak kaydetme özelliğine sahip.

Siz de Zoom aramasından bir podcast kaydedebilirsiniz. Ayarlar kısmından Kayıt’a basıp “her katılımcı için ayrı bir ses dosyası kaydet” seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

4. Date’e Çıkın!

Uzakları yakın edin! Güzelce giyinin, süslenin, en sevdiğiniz yemeği önünüze alın ve randevulaştığınız kişi ile bir görüşme başlatın.

Hem masrafsız hem de her an masadan kalkıp gitmeniz kolay.

5. Oyun Turnuvaları Yapın

Kaliteli bir internet bağlantısıyla dudak okuma oyunu oynayabilirsiniz.

En sevilen kutu oyunu Tabu’yu mobil cihazlarınıza indirip, takımlar oluşturup, kıyasıya rekabeti başlatabilirsiniz ya da klasiklerden gidin. Sessiz sinema, doğruluk mu cesaret mi oynayın. Zoom ile her şey çok kolay!

6. Dans Edin!

Birçok aktivite yüz yüze gelinmeden de yapılabilir. Zoom sayesinde arkadaşlarınız ile karşılıklı dans edebilirsiniz.

Pandemi bunların hiçbirine engel değil. Yapmanız gereken tek şey Just Dance Now uygulamasını indirip bir oda numarası girmeniz ardından bu numarayı uygulamaya sahip görüşme içerisindeki diğer arkadaşlarınızla paylaşmanız. Sonrasında her şey size kalmış. Doyasıya dans edin!

Hayat, yalnızca eve kapanıp kötü günlerin geçmesini depresif bir şekilde beklemekten ibaret değil. Krizleri fırsata çevirmek sizin elinizde! Gelişen teknoloji ile günlerinizi keyifle geçirebilir, eski günlerdeki gibi eğlenip arkadaşlarınızla yan yanaymış gibi olabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Zoom’da Oynayabileceğiniz 6 Eğlenceli Oyun!” okumak için buraya tıklayın
“Üye Olmadan Zoom Kullanmanın 3 Yolu!” okumak için buraya tıklayın.
“Zoom Toplantılarında Kullanabileceğiniz 9 Araç!” okumak için buraya tıklayın.

“Zoom İle Yapabileceğiniz 6 Eğlenceli Şey” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı