Google My Business Aracı Faydaları Nelerdir?

Google My Business, pazarlamacı ve firma sahibi olanların, Google haritalar ve aramalarında ne şekilde görüntüleneceğini yönetmelerine imkan sağlayan ücretsiz bir yerel pazarlama aracıdır. Google’da adınızı, adresinizi, iletişim bilgilerinizi, web sitesi bağlantınızı ve çalışma saatlerinizi gösteren bir listedir. Peki, Google My Business aracı faydaları nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Google My Business Aracı Faydaları Nelerdir?

GMB listenizi almak için Google My Business profilinizi oluşturarak ya da otomatik olarak oluşturulmuş mevcut bir profili talep ederek işletme verilerinizi doğrulamanız gerekir.

Bu, müşterilerin işletmeniz hakkında bilgi bulmasını kolaylaştırdığından ve işletmeyi gözden geçirmelerine olanak tanıdığından dolayı herhangi bir yerel SEO stratejisinde son derece kritik bir adımdır.

Google My Business’ı Neden Kullanmalısınız?

Google My Business oluşturmanın en büyük avantajlarından biri, işletmenizin web üzerindeki görünürlüğünü artırmasıdır. Google’da bir ürün veya hizmet aradığınızda ilk üç liste genellikle Google Adwords reklamlarıdır. Ardından yerel 3 paketli bir harita gelir ve bunun sonrasında da organik sonuçlar görünür.

Bir zamanlar dahil olan 7’li paket artık yalnızca üç yerel liste ile sınırlı. Dünyanın dört bir yanındaki birçok işletme, bu özel kategoriye girmek için farklı SEO hileleri denemekte. Buna rağmen çoğunun bilmediği şey bir Google My Business listesi oluşturarak listeye girme şansınızı önemli ölçüde artırabileceğinizdir. Google, müşterilere işletmenizi Google haritalarda göstermek ile kalmayıp aynı zamanda organik arama sonuçlarının önüne de yerleştirdiğinden işletmenizin Yerel 3 paketinde görünmesini sağlayarak potansiyel gelirden yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Google My Business; adresiniz, iletişim bilgileriniz ve çalışma saatleriniz dahil olmak üzere işletmeniz hakkında bilgi paylaşmanıza olanak tanır. Bunun yanında duyuruları, haberleri, güncellemeleri, teklif ve daha bir çoğunu paylaşmanıza imkan sağlar. Bu yayınlar, Google Arama ve haritalarda gösterilir ve potansiyel müşteriler ile iletişim halinde olmanıza, güncel tutmanıza olanak tanır.

Bununla birlikte herhangi bir şey göndermeden önce neye ulaşmak istediğinizi düşünmek her zaman önemlidir. Yeni bir ürün veya hizmet hakkında farkındalık yaratmayı düşünüyor musunuz? Müşterileri, konumunuzu ziyaret etmeye yönlendirmek mi istiyorsunuz? Bu, gönderinizi hedefe göre özelleştirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca yayınlarınızda potansiyel müşterileri “Telefonla Ara”, “Ziyaret Edin”, “Satın Alın” ya da “Daha fazla bilgi edinin” gibi harekete geçmeye zorlayan bir Harekete Geçirici Mesaj olduğundan her zaman emin olun. Bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve optimize edilmiş olması son derece önemlidir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google My Business Profiliniz için 10 Önemli İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“Google Business Nedir, Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın
“Dünyaca Ünlü CEO’lardan 25 Kitap Önerisi!” okumak için buraya tıklayın.

“Google My Business Aracı Faydaları Nelerdir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı