Sosyal Medya Yönetimi ve Raporlama Araçları (2023 Güncel Bilgiler)

Sosyal Medya Yönetimi son derece önemlidir. Sosyal medya hesaplarınızı ölçümleme ve yönetmeye yardımcı olacak pek çok araç bulunuyor. Bu araçlar sizin tüm hesaplarınıza eşiminizi, paylaşımlarınızı, istatistiklerinizi görüntülemenizi, yorumlamanızı ve tek elden yönetmenizi sağlayarak, işlerinizi daha kontrollü ve kolay hale getiriyor, daha verimli sonuçlar almanızı sağlıyor. Zamandan, enerjiden ve emekten tasarruf etmenize yardımcı oluyor.

Social Media Today, markaların, ajansların ve pazarlamacıların sosyal medyayı ölçeklendirmesine, planlamasına ve raporlamasına yardımcı olan araçları yayınladı. Biz de bunları sizin için derledik.

Zoho Social: Bu araç, Google+, LinkedIn, Instagram, Twitter ve Facebook yayınlarınızın erişimine olanak verir. Gerçek zamanlı olarak bu sosyal medya hesaplarınızı izlemenizi, sosyal medya hesaplarınız üzerinde takım çalışması yapmanızı ve ölçümlemenizi sağlar.

Sprout Social: Yayıncıların Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn ve Google + sosyal medya hesaplarında içeriklerini planlamasına, düzenlemesine, yönetmesine ve ölçümlemesine izin verir. Takım çalışması yapmanız için uygundur.

Social Report: Bu araç listedeki araçlar arasında yeteneği en fazla olan araçlardan biridir, çok sayıda sosyal medya aracına erişiminizi sağlar. Pinterest, Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, Reddit, Google+, YouTube, Digg, Vimeo, Tripadvisor, Xing, eBay, Shopify, Etsy, Spotify, Klout, AddThis, SlideShare, Last.fm, Soundcloud, Foursquare, Meetup, Blogger, Tumblr, WordPress, Yelp, Yahoo Yerel, CityGrid, Google Analytics ve bir dizi e-posta pazarlama araçları için kullanabilirsiniz. Bu araçlarda güçlü yayıncılık ve mevcut yayınların izlenmesini, takım çalışmasını, otomasyonu, analiz ve özel raporlamayı sağlar.

SocialBakers: Bu araç Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube, Pinterest ve Instagram‘a bağlanır.Bu sosyal medya araçlarındaki yayınlarınıza erişmenizi, ölçülmenizi, izlenmenizi, raporlamanızı ve optimize etmenizi sağlar.

Sendible: Sosyal Medya Yönetimi için kullanılan bu araç Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Tumblr, Google+, Google My Business, YouTube, Blogger ve WordPress‘e bağlanabilir. Tüm sosyal medya hesaplarınız için birleştirilmiş bir sosyal giriş kutusu olarak tanımlanmış olan bu araç, bu sosyal medya platformlarında yayın yapmanızı ve yayınlarınızı izlemenizi, takım çalışmasını ve raporlama yapmanızı sağlar.

Tailwind: Bu araç sadece Pinterest ve Instagram üzerinde odaklanır. Yayınlarınızda zamanlama yapmanızı, yayınlarınızı ve mevcut hareketlerinizi izlemenizi, içerik yönetimini ve yarışmalar yapmanızı sağlar.

Oktopost: Özellikle B2B‘ye özgü bir sosyal medya yönetim aracıdır. Facebook, Twitter, Linkedin ve Google+ için kullanılır.

Bu sosyal medya platformlarında yayın yapmanızı, mevcut yayınlarınızı ve hareketlerimizi izlemenizi, raporlamanızı, iyileştirmeler ve güncellemeler yapmanızı sağlar, takım çalışmasına uygundur. Bit.ly ve birçok pazarlama otomasyon paketi ile de bağlanır.

MeetEdgar: Bu araç LinkedIn, Twitter ve Facebook‘a bağlanabilir. RSS beslemeleri aracılığıyla sosyal medya planlaması sunar.

Hootsuite: Sosyal Medya Yönetimi açısından son derece faydalı olan araç Twitter, Facebook, Google+, WordPress, Instagram, Pinterest ve YouTube‘u destekler. Bu araç, programlama, küratörlük, ölçüm ve izleme aracıdır.

Buffer: Bu araç Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve Google + ‘ı destekler. İçeriklerinizi planlar, raporlar ve yayınlar.

Agorapulse: Google+, YouTube, Instagram, Pinterest, LinkedIn, Twitter ve Facebook‘u destekler. Bu sosyal medya platformlarında yayın yapmanızı, mevcut yayınlarınızı ve hareketlerinizi izlemenizi, raporlamanızı sağlar; takım çalışması için uygundur.

Sizin kullandığınız farklı sosyal medya ölçümleme ve raporlama araçları varsa, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı