Google Music İle Etrafında Çalan Şarkıyı Bulma

Yakınınızda çalan şarkıları beğeniyor ama ismini bilmiyor musunuz? İşte bu konuda size yardımcı olacak bir araç mevcut! Google müzik nedir? Ülkemizde kullanılıyor mu? Google Music sesli arama ile etrafınızda çalan şarkıların adları nasıl bulunur?

Google Müzik Nedir?

Arama motoru olarak adını duyuran Google, geliştirdiği Google Play Müzik uygulaması ile de başarıya ulaşmış görünüyor. Online müzik dinleme platformu olan Google Play Müzik, sunduğu ekstra özellikler ile oldukça tatmin edici bir kullanım deneyimi sunmakta.

Bu özelliklerden en dikkat çekici olanı ise analiz ettiği hava durumu, GPS bilgisi gibi kriterleri göz önünde bulundurarak uygun parçaları kullanıcının karşısına çıkarıyor olması! Ayrıca otomatik olarak oluşturduğu çalma listeleri ve en çok dinlenilenlere göre kişiselleştirilmiş öneriler sunması da kullanıcıları memnun edecek özellikler arasında sayılıyor.

Uygulamalar, filmler, müzikler, kitaplar ve sesli kitaplar için ön sipariş alan Google Müzik, seçilmiş filmleri, müzikleri, e-kitapları ve sesli kitapları mevcut oldukları anda kullanıcı kitaplığına ekler. Bununla birlikte Google Play Müzik kitaplığında bulunan müzik paylaşıldığında, kişiler şarkının ön izlemesini dinlemeyi veya satın almayı seçebiliyor olması açısından da oldukça tatmin edicidir.

Aboneliğini parçası olan bir müzik ise başka bir abone ile paylaşıldığında paylaşılan müzik canlı oynatılabilir. Ücretsiz içeriklerin yanı sıra ücretli akış planı da sunan Google Müzik; Spotify ve Apple müzik gibi alternatif platformlara da rakip olacak gibi duruyor.

Google Music İle Etrafında Çalan Şarkıyı Bulma

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Google Play Music sesli arama ile etrafta çalan şarkıyı bulma imkanı da sağlıyor. Henüz sadece belirli ülkelerde, bölgelerde kullanılan bu özellik nasıl kullanılmakta?

Google Play Music ile etrafınızdaki şarkıyı bulmak için öncelikle Google Search uygulamasının telefona indirilmiş olması gerekir. Yalnızca Android 0.4 ve sonraki sürümlerinde çalışan bu özellik için Google Search indirildiğinden emin olunmalıdır.

Daha sonra ana ekrana basılı tutulup Widget’lardan Google’ı bulmak yeterli olacaktır. Bu sekme ile ‘’Sound Search’’ kısmına ulaşarak siz de rahatlıkla müzik araması gerçekleştirebilirsiniz.

Peki, siz Google Müzik kullanıyor musunuz?

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google Play Music’ten Çevrimdışı Müzik Nasıl Dinlenir?” okumak için buraya tıklayın.
“Google Play Music Nedir? Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın
“Google Play Müzik’ten Nasıl Müzik İndirilir?” okumak için buraya tıklayın.
“Google Play Müzik ile Podcast Nasıl Dinlenir?” okumak için buraya tıklayın.

“Google Music İle Etrafında Çalan Şarkıyı Bulma” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı