Google Play Music Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Play, birbirinden farklı programları ile kullanıcılarına çeşitli hizmetler sunup cihazlarının hafızalarını kontrol etmelerini sağlıyor diyebiliriz. Google Play Music kullanıcıları, müzik dosyalarını kendi bünyesine kaydedebiliyor. Bunun yanı sıra geçmişten bugüne kadar var olan şarkıları satın almanıza olanak sağlamakta.

Google Play Music aracılığı ile 50.000’e kadar müziği ücretsiz depolayabilirsiniz. Kısa tabirle Google Play Müzik için müzik dolabı işlevi görmekte diyebiliriz. Rakipleri gün geçtikçe daha çok isim yapsa da Google Play Müziği onlardan ayıracak en önemli özelliklerden biri depolama ve başka cihazlar arasında kolayca paylaşım yapma. Çok sevdiğiniz geniş bir müzik arşiviniz varsa Google Play Müzik sayesinde onu hep yanınızda taşıyabilir ve her geçen gün arşivinizi genişletebilirsiniz.

Google Play Müzik uygulaması ile akıllı cihazlarınızda bulunan tüm ses dosyalarını saklayabilirsiniz. Satın aldığınız üyelik ile farklı cihazlarda hesabınızın oturumunu açarak müzik dinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra cihazlar arası müzik aktarımını da kolay bir şekilde gerçekleştirebilmekte.

Kendinize özel çalma listeleri oluşturabilir, ruh durumunuza göre çeşit çeşit liste yapabilirsiniz. Ayrıca radyo ve podcast dinleme özellikleri ile de istediğiniz zaman listenizin dışına çıkabilir ve yeni müziklere şans verebilirsiniz.

Google Play Music Nasıl Kullanılır?

Google Play Music uygulamasını indirdikten sonra, hesabınızı oluşturup cihazınıza müziklerinizi depolamanız yeterli olacaktır. Gayet basit bir ara yüzü bulunan uygulamanın kullanım kolaylığı ve depolama özelliği bakımından tercih edilesi olası bir platformdur. Ayrıca YouTube Music hesabınızla da bağlayabilir ve orada bulunan müziklerinizin karşılıklı olarak aktarımını yapabilirsiniz.

Müziğe verilen değer ve korsanın gün geçtikçe hayatımızdan uzaklaştırılması ile yoğun ilgi gören müzik platformlarından olan Google Play Müzik, kullanıcıları için tam bir kasa görevi görmekte. Kolay kolay vazgeçemediğiniz “elbet bir gün dinlerim, silmeyeyim kalsın” dediğiniz şarkılar varsa sizin de bu kasaya ihtiyacınız var demektir.

Kabarık bir müzik arşiviniz bulunuyorsa, çalma listelerinizi kaybetmek istemiyorsanız, her anınızda yanınızda olmasını istiyorsanız Google Play Müzik sizin için iyi bir alternatif olacak. Hem dinleyebilir hem saklayabilirsiniz. Size de sadece uygulamayı denemek düşüyor.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google Play Müzik’ten Nasıl Müzik İndirilir?” okumak için buraya tıklayın.
“Google Play Müzik ile Podcast Nasıl Dinlenir?” okumak için buraya tıklayın
“En İyi 10 Mobil Müzik İndirme Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.

“Google Play Music Nedir? Nasıl Kullanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı