Google Play Music’ten Çevrimdışı Müzik Nasıl Dinlenir?

Google Play, birbirinden farklı programları ile kullanıcılarına çeşitli hizmetler sunup cihazlarının hafızalarını kontrol etmelerini sağlayan bir platform diyebiliriz. Google Play Müzik de kullanıcıların müzik dosyalarını kendi bünyesine kaydediyor. Peki, bu uygulamada çevrimdışı müzik dinleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Google Play Müzik uygulaması ile 50.000’e kadar şarkıyı ücretsiz depolayabilirsiniz. Ayrıca geçmişten bugüne kadar var olan şarkıları satın almanıza olanak veriyor. Kısa tabirle Google Play Müzik için müzik dolabı diyebiliriz.

Rakipleri gün geçtikçe daha çok isim yapsa da Google Play Müziği onlardan ayıracak en önemli özelliklerden biri depolama ve başka cihazlar arasında kolayca paylaşım imkanı sunması. Çok sevdiğiniz kabarık bir müzik arşiviniz varsa Google Play Müzik sayesinde onu hep yanınızda taşıyabilir ve gün geçtikçe arşivinizi genişletebilirsiniz.

Google Play Müzik uygulaması ile akıllı cihazlarınızda bulunan tüm ses dosyalarını saklayabilirsiniz. Satın aldığınız üyelik ile farklı cihazlarda hesabınızın oturumunu açarak müzik dinleme imkanınız bulunmakta. Ayrıca cihazlar arası müzik aktarımını da kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kendinize özel çalma listeleri oluşturabilir, ruh halinize göre çeşitli listeler yapabilirsiniz. Radyo ve podcast dinleme özellikleriyle de istediğiniz zaman, listenizin dışına çıkabilir yeni müziklere kapılarınızı açabilirsiniz.

Google Play Music’ten Çevrimdışı Müzik Nasıl Dinlenir?

Google Play Music uygulamasında çevrimdışı müzik dinlemek için parçaları indirmeniz gerekmekte. Satın aldığınız veya Google Play’e eklediğiniz müzikleri, herhangi bir cihazınızda hesabınıza giriş yaparak indirebilir, çevrimdışı müzik dinlemenin tadını çıkartabilirsiniz.

Unutmayın! Hesabınızdan çıkış yapmanız halinde indirilen müzikleriniz de cihazınızdan kaldırılacaktır.

Bilgisayarınıza ya da Mobil Cihazınıza Müzik İndirmek İçin Yapmanız Gerekenler

1. Web Oynatıcısı İle İndirme

Google Play Music web oynatıcısına gidin ve müzik kitaplığınıza girin. Albümlerinize, şarkılarınıza tıklayıp indirmek istediğinizi seçin.

Üç çizgi bulunan simgeye tıklayarak indir butonu ile karşılaşacaksınız.

2. Google Play Music Yöneticisini Kullanarak İndirme

Öncelikle müzik yöneticisini kurmanız gereklidir. Kurduktan sonra, yöneticiyi açın ve indir butonuna tıklayın. Bu seçenekten sonra kitaplığınızı indirebilir, indirme işlemi haricinde satın alma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

3. Mobil Cihazınıza Müzik İndirme

Google Play Music uygulamanızı cihazınızda açın. Sonrasında oluşturmuş olduğunuz çalma listesine veya bir albüme dokunun ve indirme seçeneğine tıklayın.

Google Play Music ile çevrimdışı müzik dinlemek bu kadar basit. Size de bu işlemlerden sonra müziğin keyfini çıkartmak kalıyor.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google Play Müzik ile Podcast Nasıl Dinlenir?” okumak için buraya tıklayın.
“En İyi 10 Mobil Müzik İndirme Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın
“Müzik Dinleyebileceğiniz 5 Ücretsiz Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.

“Google Play Music’ten Çevrimdışı Müzik Nasıl Dinlenir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı