4 Adımda Bitcoin Nasıl Alınır? - Moblobi.com
İnternet

4 Adımda Bitcoin Nasıl Alınır?


Her geçen gün yatırımcısayısı ve değeri artan Bitcoin, internetin bankalar ve devletlerden bağımsız parabirimi olarak tanımlanabilir. Kripto para borsasının en çok tercih edilen ve yatırımalan ürünü Bitcoin, ününü arttırmaya devam ediyor. Bu değeri artar ya da azalır mı bilinmiyor ama birçok insan Bitcoin nasıl alınır? Nasıl kazanç elde edilir? Şeklinde ki soruların cevabını arıyor. Eğer ilk defa Bitcoin alacaksınız 4 adımda nasıl gerçekleştireceğinizi sizin için derledik. İşte detaylar…

Bitcoin nasıl alınır? Aşamaları nelerdir?

Eğer ilk defa Bitcoin alacaksınız 4 ana aşama üzerinde durmalısınız. Bitcoin almak ve yatırımyapmak her ne kadar popüler olsa da güvenlik açığı yaşamamak için özenli ve dikkatli olmalısınız.

Adım 1: Bitcoin cüzdanı oluşturun

Wallet olarak bilinen Bitcoin cüzdanı, Bitcoin adreslerinizi ve bu adreslere ait şifreleri bulunduran ve blockchain sistemleri ile entegre olan yazılımlardır. Bu cüzdanlar, masaüstü/mobil uygulamalar ve çevrimiçi cüzdanlar (internet siteleri) olmak üzere kendi içinde ayrılır. Bitcoin cüzdanını, bir banka hesabı gibi düşünebilirsiniz. Paranızı nasıl banka hesaplarında tutuyorsanız Bitcoin birikimlerinizi tutmak için bu cüzdanları edinmelisiniz. Böylelikle dijital para alıp gönderme işlemleri yapabilirsiniz. İlk defa Bitcoin olanlar için önerilen ve Coinbase’in sunduğu cüzdanı kullanabilirsiniz. Coinbase, 2012 yılından beri 10 Milyon kullanıcıya ulaşmış dijital para borsasıdır. Coinbaseile wallet (cüzdan) oluşturarak Bitcoin (BTC), XRP (XRP), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) gibi desteklediği kripto para türlerinde alım satım yapabilirsiniz.

 Adım 2 : Bitcoin Piyasasını Takip Edin

Bitcoin alacak kişiler için bu piyasayı takip etmek oldukça önemli. Bunun için arayüzü kullanışlı ve satın almayı kolaylaştıran yapıda olduğu için ve özellikle de ilk defa alacak olan yatırımcılar için kullanışlı olduğu için Coinbasekullanılabilir. Daha önce hiç Bitcoin almamış olsanız bile Coinbasekullanmaya başladığınızda kısa sürede alım yapmaya başlayabilirsiniz veya bu piyasayı takip edebilirsiniz. Bu, kripto paranızın artış veya düşüş gösterdiği durumlarda yatırımlarınıza yön vermek için oldukça önemlidir. Bu arada şunu da hemen paylaşalım: Coinbaseüzerinde iki türlü yatırımönerilir. Birincisi kısa süreli al sat yaparak kar elde etmek. Diğeri ise daha yüksek bütçeli ama uzun vadeli yatırımyaparak Bitcoin’nin değer kazanmasını bekleyerek kazanç elde etmektir. Seçim ise tamamen yatırımcıya aittir.

Peki Bitcoin almak için diğer iki önemli aşama nedir? Ödeme yöntemlerinde nelere dikkat etmelisiniz? Satın almalarda önemli olan noktalar ne; alış ve satış nasıl gerçekleşir? Bitcoin satın alma işleminin tamamlanması için dikkat etmeniz gereken diğer iki önemli aşama haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı