Fenomen Enes Batur Kimdir?

Türkiye'nin en ünlü influencerlarından Enes Batur kimdir, neler yapar?

Sosyal medya fenomenleri etkiledikleri büyük kitlelerle adlarından söz ettiriyorlar. Bazen takipçilerinin bazen de markaların ilgi odağı oluyorlar. Türkiye’de en fazla etkileyen yani influencer gücüne sahip olan isimlerden biri de Enes Batur. Sahip olduğu milyonlarca takipçi ile Türkiye’nin en ünlü fenomenlerinden yani influencerlarından biri olan EnesBatur kimdir, neler yapar? İşte yanıtı…

Enes Batur kimdir?

Enes Batur, aslında bilgisayar ve oyun incelemeleri ile adını duyuran bir influencer. İlk paylaşımlarını bilgisayar ve oyun incelemeleri üzerine yapan ünlü fenomen; ününün artması ile birlikte pek çok farklı konuda da içerik üretmeye başlamıştı.

Takipçi sayısının artması ile birlikte büyüyen hayran kitlesi için birkaç televizyon işi de yaptı. Bunlardan biri de çektiği sinema filmleri. Kafalar Karışık, Enes Batur Hayal mi Gerçek mi, Enes Batur: Gerçek Kahraman EnesBatur‘un çektiği filmler arasında yer alıyor.

Popüler fenomenin en önemli özelliklerinden biri de mizahı yaptığı paylaşımlarda kullanması. Paylaştığı videolarda ne anlatırsa anlatsın komedi öğesini her zaman ön plana çıkartabiliyor. Özellikle yaş kitlesi olarak daha genç kitlenin takip ettiği Enes Batur’un hem popülaritesi hem de bilinirliği her geçen gün artmaya da devam ediyor.

EnesBatur film çekmenin haricinde müzik alanında da bazı çalışmalar yaptı. Seslendirdiği Dolunay isimli şarkı ile yine takipçilerinin ilgi odağı oldu. Bu şarkısı sosyal medyaya yüklendiği andan itibaren yarım saat içerisinde izlenme rakamı 500.000’in üzerine çıktı. Böylece bir rekora da imza atmış oldu.

EnesBatur‘un YouTube kanalı Türkiye‘de en fazla takipçisi olan kanallardan biri. Bu sebeple birçok ödül de almış Örneğin 2018 yılında Altın Palmiye ödülünde Yılın Sosyal medya Fenomeni ödülüne layık görülmüş. Ayrıca 2017 yılında da yine Altın Kelebek ödülünde En İyi YouTuber ödülünü kazanmış.

9 Nisan 1998 tarihinde doğan Enes Batur aslen Ankaralıdır. Kendisinin tam adı ise Enes Batur Sungurtekindir.

Peki siz EnesBatur‘u takip ediyor musunuz? Paylaştığı hangi içeriği daha çok beğeniyorsunuz? Takip ettiğiniz diğer sosyal medya fenomenleri hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

  • Fenomen CZN Burak Kimdir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Influencer Kime Denir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Sizin Hakkınızda Ne Düşünüyor Öğrenebilirsiniz!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı