Fenomen CZN Burak Kimdir?

CZN Burak adıyla bilinen sosyal medya fenomeni Burak Özdemir kimdir?

Sosyal medya fenomenleri yani Influencer’lar binlerce hatta milyonlarca takipçiye sahipler. Dolayısyla da tüm bu kalabalığı etkileme güçleri de bulunuyor. Bunlardan biri de CZN Burak adıyla bilinen sosyal medya fenomeni Burak Özdemir

Asıl mesleği aşçılık olan CZN Burak, yemek alanında yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla öne çıkıyor. Hatta Türkiye’de en fazla takipçi sayısına sahip influencerlardan da biri. Burak Özdemir aslında Hatay Medeniyetler Sofrası restoranının kurucusu.

Burak Özdemir, 24 Mart 1994 tarihinde doğmuş. Biz onu çoğunlukla sosyal medyada paylaşımlarını yaptığı CZN Burak adıyla tanıyoruz. Asıl işi olan restoran işine Hatay’daki dedesine ait lokantayı işleterek başlamış. Daha sonra İstanbul’da da şube açarak bu işi büyütmüş. İlk olarak İstanbul’da Aksaray’da çok küçük ve az kişinin sığabileceği bir restoranda bu işe başlayan Burak Özdemir; daha sonra işlerin iyi gitmesi ile birlikte Taksim ve Etiler’deki yeni restoranları açmış.

Çok kişinin merak ettiği konulardan biri de CZN Burak’in neden sosyal medya paylaşımlarında CZN ismini kullandığı konusu…  Daha önce tekstil işiyle de uğraşan Burak Özdemir, aslında bu ismi koyarken babasına ait atölyenin ismini tercih etmiş. Ayrıca Burak ismini yabancıların telaffuzunun zor olması sebebiyle CZN ismini seçmiş.

Hatay Medeniyetler Sofrası restoranında popüleritesini daha ziyade konuk ettiği çok ünlü isimlerle sağlamış. Bunlar arasında Recep Tayyip Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ajda Pekkan, Yıldız Tilbe, Cem Yılmaz ve yurtdışından gelen birçok ünlü isim de yer alıyor.

Peki siz CZN Burak‘ı takip ediyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

  • Influencer Kime Denir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 2020’de Sosyal Medyada Neler Meşhur Olacak?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yurt Dışındaki Popüler Türk Youtuber’lar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı