Fenomen Reynmen Kimdir?

Türkiye'nin en ünlü influencerlarından Reynmen kimdir, neler yapar?

Sosyal medya hemen hemen hepimizin günde saatlerini geçirdiği bir mecra haline geldi. Artık buraya özgü bir dünyamız hatta bu platform sayesinde hayatımızda olan pek çok kişi var. Hepimiz hesaplarımızdan birçok influencer yani fenomeni takip ediyoruz. Bunlardan biri de Reynmen… Peki sosyal medyada milyonlarca takipçisi olan Reynmen kimdir? İşte detaylar…

Reynmen kimdir?

Türkiye’nin en ünlü sosyal medya fenomenlerinden olan Reynmen‘in asıl adı Yusuf Aktaş. Asıl ününü ise Youtube mecrasını kullanarak yaptığı paylaşımlarla kazandı. Aslı birçok kişi onu ilk olarak yayınladığı “Derdim Olsun” isimli şarkı ile tanıdı. Bu şarkı Youtube’da izlenme rekorları kırdı ve Reynmen çok kısa sürede ünlendi. “Derdim Olsun” şarkısı bir gün içerisine 10 milyonun üzerinde izlenme yakaladı. Bu rakam o dönemlerde Aleyna Tilki’ye ait 6 milyon Youtube izlenme rekorunu kırılmış olması ile sıkça gündeme geldi. Bu durum ise Yusuf Aktaş yani Reynmen‘in ünlülüğüne ünlülük kattı. Dikkatlerin üzerine çekilmesini ve tüm medyanın gündemine oturmasını sağladı.

Bir günde ortaya çıkan bu başarısı sonrası Reynmen artık neredeyse Türkiye’deki herkes tarafından tanınmaya başlandı. Ardından birçok şarkısı da neredeyse benzer etkileri uyandırdı. Yusuf Aktaş yaptığı şarkılar dışında Youtube kanalına çektiği videolar ile de gündemden düşmedi.

Bu arada bilmeyenler için hemen paylaşalım: Reynmen yani asıl adı ile Yusuf Aktaş 1995 yılında İstanbul Bağcılar’da doğmuş. Biz onu tanımadan yani asıl ününü kazanmadan önce de sosyal medyada birçok farklı mecrada paylaşımlar yaparak dikkatleri çekmeye başlamış. Ancak asıl ününü Youtube’daki “Derdim Olsun”  şarkısından sonra yakalamış.

Reynmen medya dünyasındaki bir çok kişiyle de yakın ilişkiler kurmuş. Sadece Türkiye’de değil dünyadaki bir çok ünlü ile bile bazı videolar çekmiş. Bu arada Yusuf Aktaş yani Reynmen‘in aynı zamanda Cem Yılmaz’ın kuzeninin oğlu olduğunu da hemen paylaşalım.

Peki siz Reynmen‘i takip ediyor musunuz? Paylaştığı hangi içerikleri daha çok beğeniyorsunuz? Takip ettiğiniz diğer sosyal medya fenomenleri hangileri? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

  • Fenomen Enes Batur Kimdir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Influencer Kime Denir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Fenomen CZN Burak Kimdir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı