Yapay Zeka Bizim İçin Bir Tehdit Oluşturur mu?

Bütün dünyada en güncel konulardan biri olan; aynı zamanda da insanlığın şuan gündemindeki en popüler konular arasında olan konu: yapay zeka… Kimi görüşlerce ilerleyen yıllarda bize ve hayatımıza büyük faydasının olacağı kabul edilirken; kimisi içinde bizim ve geleceğimiz için büyük bir tehdit olarak görülüyor. Peki gerçekten olası bir tehdit oluşturur mu?

Öncelikle yapay zeka nedir kısaca ondan biraz bahsedetmek istiyorum. Adından da anlaşılacağı üzere doğal olmayan yani insan eli değmiş ve insan eli ile oluşturulmuş bir öğrenme ve zeka diyebiliriz kısaca… Günümüz dünyasında da çoğunlukla bilgisayarlar yada bilgisayarların yönettikleri robotlar olarak karşımıza çıkıyor. Yapay zeka barındıran bu teknolojiler, belirttiğimiz gibi bir insan yapımı olan ancak hızlı öğrenebilen, gördüklerini kaydedebilen, büyük hafızaları ile trilyonlarca bilgiyi anında edinip bunları kullanabilen en önemlisi de güncellenebilen yani güncel olan yapılarıyla gerçekten bizler için bir tehdit midir?

Peki gerçekten bir tehdit olabilir mi, eğer tehdit olursa neden?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Konuk Yazar

Moblobi.com'da Haber, Yazı, Deneyim veya İçerik Yazıp Paylaşmak Çok Kolay! Siz de sitemizde köşe yazarı ya da konuk yazar olabilirsiniz. Konuk Yazar Olmak için Tıklayın: https://moblobi.com/moblobi-haberler/yazi-yaz.html Köşe Yazarı Olmak için Tıklayın: https://moblobi.com/hizmetlerimiz/kose-yazari-ol.html


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı