Yapay Zeka Bizim İçin Bir Tehdit Oluşturur mu? - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.comYapay Zeka Bizim İçin Bir Tehdit Oluşturur mu?

Bunun cevabı benim görüşümce evet olabilir; çünkü her an sorgulayan yeni bir şeyler öğrenen araştıran ve kendini geliştiren bu teknoloji bu sayede insansı zekanın ötesine geçip kendileri arasında bir etkileşim bir iletişim metodu geliştirilebilir. Bu ne demek oluyor diye düşünebilirsiniz. Şöyle açıklayabilirim: o bilim kurgu filmlerinde izlediğimiz dünyanın sonunu getiren robotlar gerçekte de böyle durumlar oluşturabilecek seviyeye gelebilirler. Elbette bu benim görüşüm.

Bu durum ise kimileri için yani o robotları kontrol edip dünyaya hükmedebileceklerini sanan bir grup insanlar için belki bir tehdit değil bir gelişme aracı olarak görülebilir. Ancak kimse kendini geliştirip, güncelleyen ve her saniye güçlenen bir zeka karşısında egemenlik kuramayacaktır ve bu durum insan egemenliğinin yapay zeka ya dolaylı olarak da robotlara geçebileceğinin sinyalini bizlere kimi zaman düşündürmektedir. Yani kısaca belki de yapay zeka bizim için bir tehdit oluşturabilir.

Bu Doğucan’ın görüşü ve yorumları… Peki siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilir; buraya tıklayarak siz de Doğucan Arslan gibi Moblobi.com’da teknoloji ve dijital dünya ile ilgili konuk yazar olabilirsiniz.

Bana bu yetmez bir köşe açarım yazar olurum derseniz de sizi buraya tıklayarak Moblobi’de köşe yazarı olmaya bekleriz 🙂

Başka Neler Var?

Konuk yazarımızın bu yazısı ilginizi çektiyse, benzer konularda aşağıdaki haberlerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz:

  • Teknoloji gelişiyor ve bu da oldu diyebiliriz. Şaşırtıcı detaylar haberimizde… “Yapay Zeka ‘nın da Psikopatı Varmış!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Joy Buolamwini’nin yaşadığı olay tam da bununla ilgili… “Yapay Zeka Adil Olabilir mi? Ya Ayrımcılık Yaparsa!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yapay Zeka Beynin İçine Sızdı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Potansiyel yaşamın olasılığı olabilecek gezegenlerin belirlenmesine yönelik yapılan araştırmalar kapsamında; yapay zeka, diğer dünyalardaki yaşamı destekleyen koşulların kalıplarını tanımayı öğreniyor. “Yapay Zeka Diğer Dünyaları Tanımaya Başladı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yapay Zeka’nın Yarattığı Korku ve Endişeler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İnsan olup olmadığı anlaşılmayan robotlar, duyguları anlayabilen akıllı cihazlar… “Bilim, Aşk, Yapay Zeka Birleşirse Neler Olabilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bazı testlerde yaklaşık tahminler verirken; bazılarında ise %100 doğru tahminler verdi. “Zihin Okuyan Yapay Zeka!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bilim insanları, önümüzdeki 20 yıl içinde çeşitli alanlarda insanlığın hizmetine sunulacak yapay zekanın çok büyük risk taşıyacaklarını belirtiyorlar. “Yapay Zeka’nın Öteki Yüzü” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Mühendislik Bölümü Başkanı Ray Kurzweil’ın açıklamaları… “Yapay Zekaya Aşık Olur Musunuz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yapay Zeka Neler Yapar?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
Konuk Yazar

Moblobi.com'da Haber, Yazı, Deneyim veya İçerik Yazıp Paylaşmak Çok Kolay! Siz de sitemizde köşe yazarı ya da konuk yazar olabilirsiniz. Konuk Yazar Olmak için Tıklayın: https://moblobi.com/moblobi-haberler/yazi-yaz.html Köşe Yazarı Olmak için Tıklayın: https://moblobi.com/hizmetlerimiz/kose-yazari-ol.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir