Robotik Kuşlar Etrafınızda Olabilir!

Teknolojinin artık uçan kuşta bile gözü var desek abartmış olmayız. Gün geçtikçe robotik yazılımların ve makinelerin hayatımızda daha çok yer edindiğinin farkındayız. Clear Flight Solutions‘ın geliştirdiği RoBirds’ler tarım, avcılık ve havacılık sektöründe kullanılmaya başlanıyor. Peki bu RoBirds’ler nedir ve ne işe yarıyor ?

Bu robotik kuş, çok fonksiyonlu olarak tasarlanmış. Uzaktan kumandaları olan kuş şeklindeki bu drone, çeşitli işler yapabiliyor. Kuş şeklinde tasarlanmış olması onu çevreye daha uyum sağlamış bir hale getiriyor.

Gerçek bir kuş gibi uçabilen, kanat çırpabilen bu drone‘ a uzaktan bakıldığında gerçek bir kuştan hiçbir farkı yok. Genel olarak kartal ve şahin şeklinde tasarlanmış.

Peki bu robotik kuş hangi alanlarda kullanılacak?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burak Birol

Burak Birol

Merhaba ben Burak Birol Gebze Teknik Üniversitesi İşletme 3. Sınıf öğrencisiyim . Küçük bir müzik grubunda gitaristlik yapıyorum .Moblobi'de teknoloji ve girişimcilik hakkında yazıyorum. Beni Moblobi.com’da “ Burak ve TEKNOGİRİŞİMCİİK“ köşemdeki yazılarımla ve sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz. Instagram: b2urakk


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı