Robotik Kuşlar Etrafınızda Olabilir! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Robotik Kuşlar Etrafınızda Olabilir!


Uzaktan kumandalı bir av kuşu olan Robirds’ün kullanım alanlarından bahsedelim. RoBirds, girdiği ekosistemin yırtıcı kuşu gibi hareket ediyor ve tehlike ve rahatsızlık yaratan kuşları korkutuyor. Kuşların içgüdüsünü, siluet ve kanat hareketi kombinasyonuyla tetikleyerek, kuşları kovalamak tamamen kontrol edilebilir hale geliyor.

RoBirds ayrıca havaalanlarında çevre kontrolü ve gözlem yapma amacıyla da kullanılabiliyor. Çiftliklerde ve tarım alanlarında zararlı böceklerden kurtulmak amacıyla da kullanılabilecek olan RoBirds’ler ne yazık ki satılık değil. Gene de kullanım alanlarına bakıldığında insan hayatına büyük fayda sağlayacağından şüphe yok.

Siz RoBirds ve yapabiledikleri konusunda neler düşünüyorsunuz, yorum kısmından görüşlerinizi paylaşın.

Başka Neler Var?

Bu yazımız ilginizi çektiyse aşağıdaki haberlerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

  • Günümüz teknoloji dünyasına robotların hakimiyeti ne durumda? Peki robotlar tarafından idare edilen bir çiftlik fikri sizde neyi çağrıştırdı? “Bu Çiftlik Robotlar Tarafından İdare Ediliyor!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Drone’lar geçmişten günümüze hayatımızı nasıl değiştirdi, nasıl etkiledi… “Şu Drone’ların Yaptıklarına Bakın!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Teknoloji ilerledi ve artık robotlar eğitim hayatımıza da el atıyor. Robot öğretmenler artık iş başında. Nasıl mı? “Robot Öğretmenler Ders Başında!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Fotoğraf çekmek için kulandığımız dronelar başka hangi amaçlara hizmet edebilir? Droneların kullanım alanlarını sizin için derledik. “Drone’ları İşinize Nasıl Uyarlayabilirsiniz?” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Ross, dünyanın ilk yapay zekalı avukat robotu olarak üretildi. Ve bazı hukuk büroları tarafından kullanılmaya başlandı bile! “Dünyanın İlk Yapay Zekalı Robot Avukatı Ross!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Fotoğraf ve video çekmeyi sevenler için bir müjdemiz var. Bileğinize takılan ve bir el hareketinizle havalanan, giyilebilir drone Nixie karşınızda! “Giyilebilir Drone Karşınızda: İşte Nixie!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Dünya nüfusunun giderek yaşlandığını esas aldığımız zaman ileri dönemlerde işimize yarayacak bir teknoloji olan süper giysi icat edildi. “Hareketlerinizi Kolaylaştıran Süper Giysi İcat Edildi!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • RanMarine adlı şirket tarafından geliştirilen ve suda hareket eden drone WasteShark, deniz kirliliği ile savaşmak için denizlere açıldı. “Denizleri Temizleyen Su Drone’u: Wasteshark!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Burak Birol’un köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Burak Birol’un tüm yazılarını görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Burak Birol’u sosyal medyada takip etmek isterseniz:
Instagram: b2urakk

Önceki sayfa12
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı