Yeni Teknolojiler

Robot Öğretmenler Ders Başında!


Bu robotlar başka neler yapar?

İlk sırada matematik analiz zekası var. Her öğrenci için ne kadar hızlı ve çabuk dersi anlayabildiklerini ölçecek. 5 dakikalık bir sürede öğrenci artık Pisagor’u tanımış ve beynine kazımış olacak. Robota, bu konuyu anlamadım tekrarlar mısın diye sorulduğunda ise robot herhangi bir öğretmenin aklından geçen bütün olasılıkları sizlere aktarabilecek. Öğretilen her konu arasında bir bağlantı ve ilişki kurmak gerekiyor. Bu durumda insan öğretmenler tabi ki bizler için vazgeçilmezler çünkü bağlantıları onlar kuracak.Ama gelecekte artık insanlara da ihtiyaç duyulmayacak bu ilerlemeler sayesinde.

10-20 yılda okulların geleceği nokta bu. Bu sayede eğitim seviyesi çok daha yükselebilir. Asıl sorun öğrencileri nasıl geliştireceğiz? Burada da devreye kendiniz olun felsefesi giriyor galiba. Siz robot öğretmenler hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir proje hayata geçse nasıl olurdu? Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Başka Neler Var?

Bu haber ilginizi çektiyse, robotlarla ilgili aşağıdaki diğer haberlerimizi de inceleyebilirsiniz:

  • Ross, dünyanın ilk yapay zekalı avukat robotu olarak üretildi. Ve bazı hukuk büroları tarafından kullanılmaya başlandı bile! “Dünyanın İlk Yapay Zekalı Robot Avukatı Ross!” haberimiz için buraya tıklayın.
  • Avrupa Parlamentosu, robotlara elektronik insan adı altında kimlik veren yasa tasarısını onayladı. Bu tasarının içerisinde neler var? “Robot Hakları!” haberimiz için buraya tıklayın.
  • Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gündelik hayatımızda birçok değişiklik olmakta. Artık birçok alanda yapay zekaya sahip robotlarla işlerimizi yürütüyoruz. “Robotlar Sizi İşinizden Edecek!” haberimiz için buraya tıklayın.
  • İngiltere’de sağlık sektöründe doktorların bazı işlerinin robot ya da yapay zekalı makinelere yaptırılması talep edildi. “Sağlıkları Robotlara ve Yapay Zekaya Emanet!” haberimiz için buraya tıklayın.
  • Bilim adamları robotların kendilerini aşık hissetmeleri için gerekli olan formülü bulduklarına inanıyorlar. “Yakın Gelecekte Belki de Bir Robot Size Aşık Olabilir!” haberimiz için buraya tıklayın.
  • Robot devriminin, endüstriyel devrimden bu yana emek piyasasının en önemli dönüşümünü sağlaması bekleniyor. “Robotlar Hangi Meslekleri Yok Edecek ?” haberimiz için buraya tıklayın.

Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Zeynepcan Sarıçiçek’ın Dijital Dünyası köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Zeynepcan Sarıçiçek’i daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videosunu izleyebilirsiniz ?

Moblobi.com yazarlarından Zeynepcan’ı sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.
Linkedin: @zeynep_can_saricicek


Önceki sayfa1234
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı