Robot Öğretmenler Ders Başında!

Her şeyin yapay zekaya evirildiği günümüzde, aramıza bir de robot öğretmenler katıldı. İnsan gibi düşünüyor, ses ve görüntülerinizi tanıyor, dünyada olup biten sorunları tartışıp çözüm önerilerinde bulunuyorlar. Kulağınıza çok farklı geliyor dimi? İnsanı tüm canlılardan ayırılan belki de en büyük özelliği olan beyin gücünü, elinden almaya aday olarak gösterilen yapay zekada gelinen son aşama bizleri hem şaşırtıyor hem de diğer taraftan ürkütüyor. Bu alanda yapılan çalışmalar hızla önümüzdeki yıllarda da devam ederse bilim insanları, şu anda innanlar tarafından yapılan işlerin yüzde 85’inin 2030 yılına kadar ortadan tamamen kaybolacağını öngörüyor.

Robotlar eğitimde…

Bu değişimlerin içerisine her şeyde olduğu gibi eğitim de giriyor. Öyle bir zaman gelecek ki robot öğretmenler, insan öğretmenlerle aynı sınıfı paylaşacak. Robotlar çocuklara dersleri aktaracak ve büyük bir özgüvene sahip yaratıcı bireyler yetiştirecek. Diğer değerler ise  insan öğretmenler tarafından verilecek. Tüm dünyanın ilgisini çeken bu konuyu sizler için detaylıca açıklayalım. Şu anda verilebilecek en yerinde örnek yapay zekanın sürücüsüz araçlar ortaya koyduğunu görüyoruz ve bunlar kaza yapmadan gidebiliyor.

Peki, yapay zeka eğitimi nasıl etkileyecek? Risk ne?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı