Makineler Çağına Hazır Mıyız? - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Makineler Çağına Hazır Mıyız?


Makineler çağına hazır mıyız…

Kodlama sistemlerini bilmek birçok avantajı beraberinde getiriyor.Bu avantajlar neler olabilir?

Öğrenciler üzerinde oldukça büyük bir etkisi olan kodlama sistemleri özellikle çocuklara analitik düşünme becerisi ve olaylara eleştirel bakabilme gibi özellikleri beraberinde getiriyor.

Kodlama veya makine çağında yaşıyoruz ama bunun bize ne gibi bir faydası var diye sorabilirsiniz? Aslında sorunun cevabı bizleriz. Hepimiz birey olarak hayatın her zaman yeni bir öğrenme aşaması ve süreci olduğunu unutuyoruz bunu unutmamalı ve hatırlatmalıyız. Artık dijital olan bu dünya içine doğan nesillerle birlikte yaşıyoruz ve onlarla birlikte bu teknoloji hareketlerini deneyimliyoruz ve öğrenmeye çalışıyoruz. Hangi yaşta olursak olalım üretmekten ve keşfetmekten asla vazgeçmemeliyiz.

Sizler makinelerin hüküm sürdüğü bu çağa hazır mısınız? Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşmayı unutmayın.

Başka Neler Var?

Bu yazımızı beğendiyseniz, aşağıdaki haberlerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

  • Seyahat etmek için ya da bilet almak için neler yapıyoruz bir göz önüne getirin. İşte yapay zeka buna da el atıyor. “Seyahatinizi Yapay Zeka Planlıyor!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Robotik kuşlar aslında kuş şeklinde olan dronelar… Peki bu RoBirds’ler nedir ve ne işe yarıyor? “Robotik Kuşlar Etrafınızda Olabilir!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Teknoloji gelişiyor, peki hiç psikopat bir yapay zeka düşündünüz mü? “Yapay Zeka ‘nın da Psikopatı Varmış!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Teknoloji ilerledi ve artık robotlar eğitim hayatımıza da el atıyor. Robot öğretmenler artık iş başında. Nasıl mı? “Robot Öğretmenler Ders Başında!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Ölen insan avatarları mı, beynimizin internete aktarımı mı yoksa robotlarla dostça yaşam mı? Teknolojik tekillik ütopya mı gerçek mi? “Yoksa İnsan Varlığının Son Noktası Mı: Teknolojik Tekillik!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Bir kurgu meselesi olan siborglar bilim-kurgu filmlerinden gördüğümüz yarı insan ve robot olan varlıkları oluşturuyor. “Hepimiz Birer Siborg Muyuz?” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Yapay zeka ayrımcılığı öğrenebilir mi? “Yapay Zeka Adil Olabilir mi? Ya Ayrımcılık Yaparsa!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gündelik hayatımızda birçok değişiklik olmakta. Artık birçok alanda yapay zekaya sahip robotlarla işlerimizi yürütüyoruz. “Robotlar Sizi İşinizden Edecek!” haberimizi okumak için burayatıklayın.
  • Hayatlarımız akıllı telefonlardaki uygulamalara dönüşse, sosyal medyadaki puanlarınız gerçek hayatınızı etkilese, anılarınızı başkaları da izleyebilse nasıl olurdu? “Teknolojinin Kara Aynası: Black Mirror!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Zeynepcan Sarıçiçek’ın Dijital Dünyası köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Zeynepcan Sarıçiçek’i daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videosunu izleyebilirsiniz ?

Moblobi.com yazarlarından Zeynepcan’ı sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.
Linkedin: @zeynep_can_saricicek

Önceki sayfa12
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı