İlginç 15 Fütürizm Ürünü

İşte size gelecekten günümüze gelmişler gibi hissettirecek 15 fütürizm ürünü… 

Teknoloji durmaksızın ilerliyor ve hayatımızın her alanına etki ediyor. Bu hıza ayak uydurmak bizim için zorlayıcı olabiliyor. Öyle ki çoğu teknolojik gelişmeden haberdar olmuyoruz bile. İşte size gelecekten günümüze gelmişler gibi hissettirecek 15 fütürizm ürünü…

1- LG Signature R OLED Rollable TV

İlk fütüristik teknoloji ürünümüz 65 inç boyutlu 4k bir televizyon. Onu farklı kılan özelliği ise dünyanın ilk kıvrılabilir televizyonu olması. Adeta kağıt gibi katlanabiliyor. Bu ürün televizyonlarımızı istediğimiz yere kolayca taşıyabileceğimiz günlerin habercisi.

2- ChefJet 3D Printer

Fütürizm alanında 3D yazıcılar önemli yer tutuyor. Ürünlerini bir adım ileriye taşımak isteyen profesyonel şefler ve pastacıları hedefleyen bu üç boyutlu yazıcı; çikolata, vanilya, vişne, nane gibi çeşitli tatlarla zenginleştirilmiş şekerlerle yeni, yaratıcı ürünler sunmalarını sağlıyor.

3- Parrot Flower Power

Dal şeklinde ve çiçeğin toprağına yerleştirilen bu sensör bitkilerin aldığı güneş ışığını ve gübre, ısı, nem değerlerini ölçebiliyor. Eğer bitkiniz uygun değerlerde değilse uygulama aracılığıyla telefonunuza bildirim geliyor

4- Embodied, Inc. Moxie Childhood Development Robot

Yeni bir şey öğretirken çocukların dikkatini çekebilmek oldukça zor olabiliyor. Oyun yoluyla çocuklara sosyal, duygusal ve bilişsel beceriler kazandırmak için tasarlanmış sevimli robot Moxie’nin yapımında çocuk gelişimi, mühendislik, teknoloji, oyun tasarımı ve eğlence alanında uzmanlaşmış birçok kişi yer almış. Ayrıca Disney, Pixar gibi dünyaca ünlü şirketlerin danışmanlarıyla çalışılmış.

5- Atmoph Window 2 Smart Wall Scenery Display

Bu fütüristik ürün 1000 harika manzara skalasından istediğiniz görseli seçebileceğiniz bir pencere. Evinizdeki tablolardan bir süre sonra sıkılıyorsanız Smart Wall Scenery Display aradığınız çözüm olabilir. Üstelik  bu pencereyle telefonunuzdan beğendiğiniz görselleri aktarıp duvarınızda görmeniz de mümkün.

6- Ubtech Walker Smart Home Robot

Sıradaki fütüristik teknoloji ürünümüz bir ev robotu. İnsan vücuduna benzeyen bir bedende tasarlanıp üretilmiş bu robot, nesneleri kavrayabiliyor ve hareket ettirebiliyor, zor şartlarda bile yürüme becerisine sahip ve kendi başına dengesini sağlayabiliyor. Ses, görü ve dokunmaları algılayabiliyor. Gideceğiniz yere sizi yönlendiren, istediğinizde çantanızı taşıyan bir yardımcıyı kim istemez ki?

7- Tablet Coin Tissue

İşte size bir fütürizm örneği daha. Peçetelerin daha da az yer kapladığı bir geleceğe hazırlanın. Tablet Coin Tissue tıpkı bir tablet şeklinde fakat sıcak ya da soğuk suya tutulduğunda normal boyuttaki bir peçeteye dönüşüyor.

8- Samsung Exoskeleton Concepts

Bir iskelet konseptinin robotik yardımcı olarak kullanıldığı bu ürün bireylerin yürüme sorunlarını hafifletmek için ortaya çıkmış. Yürümekte güçlük çeken kişiler veya bir kaza sonucu fizyoterapi sürecindeki bireylerin kullanımı amaçlanıyor.

9- Sony Aibo Intelligent Dog Robot Pet

Sony 1999’da robotik bir evcil köpek olan ürününü piyasaya sürdü. Hala geliştirilmeye devam edilen Aibo, burnunun içindeki kamera sayesinde kişileri ve objeleri tanıyabiliyor. Davranışları tıpkı bir gerçek köpek gibi karşısındaki kişiye göre şekilleniyor. Ayrıca Aibo’ya yeni numaralar öğretmek ve burnun içindeki kamerayla fotoğraf çekilmek için yeni bir uygulama geliştiriliyor.

10- LED Skirt

Sıradan kıyafetlerden sıkılanların severek kullanabileceği bu ürün aslında LED ışıklı bir etek. Etek 60 adet LED ışıkla aydınlatılıyor ve ışıkların bataryası eteğin lastiğine sıkıştırılıyor. Üstelik etekteki LED ışıklar altı farklı modda çalışabiliyor.

11- AiT Smart One App-Controlled Desk

Uzunluğu ayarlanabilen akıllı sıra ne kadar süredir oturduğunuzu ve ayağa kalkmanız gereken zamanı gösteriyor. Ayrıca odadaki hava kalitesini ve ne zaman havalandırılması gerektiğini de söylüyor. Bunların hepsini bir uygulama aracılığıyla yapıyor.

12- Opté Intelligent Beauty Wand

Opté Beauty Wand, mavi LED ışıklarıyla cildinizi tarıyor ve normal cilt renginizin dışındaki renkleri seçerek cildinizdeki leke vb. sorunları tespit ediyor. Cildinizin saniyede 200 adet fotoğrafını çekebilecek kapasiteye sahip. Bu cihazı her kullanımınızda ise analiz ettiği cildinizin toplamda 24000 fotoğrafını çekebiliyor.

13- McLEAR Ring Contactless Payment Wearable

Pandemi sürecinde  temassız ödeme yöntemi daha da popüler hale geldi. McLEAR yüzük sayesinde şık tasarımlı aksuarınızla herhangi bir satış noktasında temassız bir şekilde ödeme yapabiliyorsunuz.

14- SNOO Smart Sleeper

Bu ürünle bebeklerini uyutmak ebeveynler için uğraştırıcı bir iş olmaktan çıkıyor. Birçok ünlü tarafından da kullanılan SNOO akıllı beşik, gece gündüz bebeği kendisi sallayabiliyor. Buna ek olarak beşikte bebeği uyutmak için ve ağladığı zaman için ayrı hareketler ve sesler bulunuyor.

15- Space Pen

1960’larda NASA için bir uzay kalemi tasarlandı. Şimdilerde ise bu kalemi isteyen herkes satın alabiliyor. Üstelik sıfır yerçekiminde, baş aşağı, su altında, aşırı yağ ve ısıya maruz kaldığında bile çalışıyor.

Bu fütürizm kokan ürünler arasında favoriniz hangisi?

Etiketler
Beren Demirağ

Beren Demirağ

Merhaba, ismim Beren. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum. Dijital pazarlama, gönüllülük yapmak ve renkli olan her şey beni heyecanlandırıyor. Ayrıca psikoloji, yabancı diziler ve görsel sanatlara büyük bir ilgim var. Okumaktan ve öğrendiklerimi meraklısına anlatmaktan zevk aldığım için burada yazıyorum. Sizi Moblobi'deki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı