Teknoloji Yakın Gelecekte Hayatımızda Neleri Değiştirecek?

Yapay zekâ, tıp, bilim ve teknoloji alanında dev adımlar atılıyor. Peki teknoloji yakın gelecekte hayatımızda neleri değiştirecek?

İnsanın var oluşundan beri üreterek dünyayı değiştirme isteği içinde yer alıyor. Dünya yeni teknolojik gelişmeler sayesinde hızla değişip gelişmeye devam ediyor. Günümüzde teknoloji harikası icatlara insanlar çok çabuk alışıyor. Teknolojik yenilikler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Elimizden düşmeyen akıllı telefonlar ve tabletler sosyal medyada aktif bir yaşam geçirmemize sebep oldu. Teknolojinin evrimi insanların doğaya karşı çabalarıyla daha etkili bir şekle bürünecek. Yapay zeka, tıp, bilim ve teknoloji alanında dev adımlar atılıyor. Peki teknoloji yakın gelecekte hayatımızda neleri değiştirecek? Sadece birkaçını sizler için özetleyelim.

1) Elektronik Araçlar

Uçakların sahip olduğu otomatik pilot özelliği Elon Musk projesi Tesla Motors ile hayatımıza girmeye başladı. Geniş görüş kapasitesi, dokunmatik ekranları, hızlı şarj özelliği taşıyan batarya ve daha pek çok özelliği taşıyor. Otomatik pilot kontrolüne sahip robot arabalar günden güne gelişiyor. Gelişen teknolojiyle benzinli araçlar tamamen ortadan kalkıyor. Benzinin yerini alacak olan elektrikli araçlar epey dikkat çekiyor. Kamera sistemiyle yolu takip ederek saatlerce direksiyona dokunmadan işinize gidebiliyorsunuz.

2) Anahtarlar

Yeni teknoloji sayesinde güvenliğimizi sağlayan anahtarlar uygulamalarla kontrol edilebilecek. Mobil uygulamaya sahip olarak kapılarınızı kilitleyip açabileceksiniz. Güvenliğimizin vazgeçilmezi anahtarlar geliştirilmeye devam ediyor.

3) Akıllı Cihazlar

İnsanlar dünyayı geliştirmek için yeni teknolojik ürünler üretmeye devam ediyor. Gitgide incelen ve hatta katlanabilen minimal teknolojik cihazlar hayatımıza giriyor.

4) Kabloluz Şarj ve Kulaklıklar

Akıllı cihazları kablolu şarj etme özelliği ve kablolu kulaklıklar geride kalıyor. Kablosuz kulaklıklar daha konforlu bir kullanımla tamamen hayatımıza girdi bile.

5) Elektronik Asistan ve Bilgisayar Faresi

Bilgisayarlarımızı kullanırken fareye ihtiyaç kalmayacak. Mimiklerinizi kullanarak bilgisayar kullanabileceksiniz. Gelecekte Siri en yakın yardımcılarımızdan biri olacak. Elektronik asistanlar hayatımızın her yerinde bulunacak. Sadece sesimizle birçok şeyi yönetebileceğiz.

6) Kargo

Kargo teslimat görevini hızlı bir seçim olan dronelar üstlenecek. Dronelar sayesinde kargolarınıza daha güvenli bir şekilde ulaşabileceksiniz.

7) Araç Aynaları

Gelecekte araçların hepsi otomatik pilot özelliğinde kullanılacak. Araçlarda kameralar yer alacak ve aynalara gerek kalmayacak. Audi öncülüğünde aynasız otomobiller üretilmeye başlandı bile. Diğer otomobil firmalarının aynasız araçlar üreterek Audi’yi takip etmesi bekleniyor.

8) Robotlar

Endüstri, sağlık, savunma, tarım, hizmet, havacılık ve uzay gibi milyonlarca sektörde robot türü bulunuyor. Günümüzde hayatımızın her yerinde olan yapay zekalı robotlar çoğalmaya devam ediyor. Her alanda robotların oranı giderek artacak.

Yukarıda teknoloji yakın gelecekte hayatımızda neleri değiştirecek anlatmaya çalıştık. En son teknolojik gelişmeler ile yakından ilgileniyor musunuz? Teknoloji zaman içerisinde nereye doğru gidiyor? Yeni teknolojik ürünler çıkmasıyla devleşen teknolojinin evrimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Teknolojiye ayak uydurmak ve en son teknolojik cihazları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı