10 Akıllı Kalem Önerisi

Günümüz teknolojisinde artık her şeyin dijitale dönüşmesi söz konusu. İnsanlar, hayatını kolaylaştıran şeylere ihtiyaç duyuyorlar. Bunlar arasında da akıllı kalemler dikkat çekmeye başlamış durumda. Peki, akıllı kalem nedir? Akıllı kalem ne işimize yarar? En iyi 10 akıllı kalem önerileri

Akıllı Kalem Nedir?

Bu kalemleri, genellikle iş dünyasında çalışan insanlar tercih ediyor. Not defterine yazılan yazıyı, metni, çiziminizi akıllı defterinizden anında tabletleriniz, bilgisayarınız ve telefonlarınıza dijital bir yazı, metin, çizim halinde aktarıyor.

Akıllı Kalem Ne İşe Yarar?

Akıllı kalemler, yazdığınız yazıları ve metinleri dijitale çeviren bir cihazdır.

Dijitale dönüşen yazılarınız, çizimlerinizi isterseniz WhatsApp ve e-posta üzerinden de paylaşabiliyorsunuz. Görünüşte normal kalemlerden çok farkı yoktur. Buna rağmen işlevleri aynı değil. 90 megabaytlık hafızaya sahipler. 6 saate kadar şarj yeterli oluyor.

En İyi 10 Akıllı Kalem Önerileri

1. MOLESKINE PTSETA

– Yazılarınızı yazarken aynı zamanda sesinizi de kaydedebiliyorsunuz. Daha sonra ses kaydınızı paylaşabiliyorsunuz.
– Yazdıklarınızı veya çizdiğiniz notlarınızı renklendirebiliyorsunuz.
– Yazılarınızda 15 dilde düzenleme yapabilirsiniz.
– Düzenlediğiniz notları sayfanın üst kısmında e-posta seçeneğinden pdf, resim, note veya yazı şeklinde paylaşma imkanı sunar.
– İçinde özel hazırlanmış kağıt tablet (paper tablet) ile birlikte şatış yapılıyor.

2. PHREE

Phree için Tüm akıllı kalemlerin en akıllısı denebilir. Bu kalemi diğer akıllı kalemlerden ayıran en önemli özelliği ise her an her yerde istediğiniz yere yazdığınız yazıları hemen algılayıp telefonunuza kaydedebiliyor olması.

Telefon dışında kullanmanız gereken başka bir araca ihtiyacınız yok. Elinizin üstünden tutun, arabanın camına, evin buzdolabının üstüne kadar yazdığınız yazıları notlar halinde telefonunuza kaydediyor. Kalemin ucuna küçük lazer sistemi yerleştirilmiş. Bu sayede yazılar algılanıyor.

3. NEO SMARTPEN

Güney Kore tarafından tasarlanıp üretilmiştir. N2 ve M1 olmak üzere iki ayrı modeli bulunmakta.

Akıllı defterlere alınan notlar, çift çekirdekli işlemci sayesinde telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza aktarılıyor. Ses kaydı özelliği de mevcut. Yazılarınızı veya çizimlerinizi WhatsApp ve e-posta üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

4. LIVESCRIBE 3 AKILLI KALEM

Kalem sadece Livescribe’ın özel not kağıdı ile çalışıyor. Yazılarınızı PDF olarak paylaşabiliyorsunuz. Akıllı kalemin belleği, notlarınızı saklar. El yazılarınızı ve notlarınızı düzenleyip dijital bir metne dönüştürebilirsiniz.

Ses kaydetme özelliği de mevcut. Bluetooth smart özelliği ile cihazlarınıza bağlanır ve 14 saat kadar kullanabilirsiniz.

5. LIVESCRIBE 2GB YANKI AKILLI KALEM

Özel olarak tasarlanmış kalemlerdir. Dot paper kağıtları ile çalışır.

Diğer kalemler gibi ses kaydetme özelliği mevcut. 2 GB hafıza yeri bulunmakta.

6. ROCKETBOOK SİLİNEBİLİR AKILLI KALEM

Bir ıslak bezle silinebiliyor ve kullanılabiliyor.

7. WACOM AKILLI BAMBU FOLYO AKILLI KALEM

Görünümde tükenmez kalemlerden çok farkı yoktur. Bambu spark uygulamasına çizimlerinizi, yazıklarınızı bluetooth yolu ile gönderir.

8. NEO SMARTPEN N2

Herhangi bir cihazla eşleşmesi zorunlu değildir. Yazdıklarınızı, notlarınızı belleğine kaydeder. Kalemi elinize aldığınızda otomatik açılır. Hafızası 1000 sayfaya kadar kaydedebilir.

Ncode özel olarak yapılmış kağıdı ile kullanılır. Diğer kalemler gibi yine notlarınızı dijital ortama aktarıyor.

9. SCANMARKER HAVA TARAYICI AKILLI KALEMİ

Windows, iOS, Android ve Mac cihazları ile eşleşir. Bluetooth ile tüm cihazlarınıza bağlanabilirsiniz.

Tercüme özelliği ile 50 dilde tercümeler yapabiliyor.

10. NEOLAB YAKINSAMA M1 AKILLI KALEM

Bu kalemler, çift çekirdekli işlemciye sahip. Neo M1 kağıdı ile birlikte kullanılır.

Şarj sıkıntısı olmadan 6 saat boyunca yazınızı, notlarınızı yazabilirsiniz. Şarj edilme süresi 90 dakikadır. Google Drive, Adobe Creative Cloud, Microsoft One Note uygulamaları ile uyumludur.

Siz de son teknoloji cihazlara buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı