Bilgisayar Kullanımımızı Kökünden Değiştirecek O Teknoloji! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.comBilgisayar Kullanımımızı Kökünden Değiştirecek O Teknoloji!

Günlük hayatta nasıl kullanıyoruz? Avantaj ve dezavantajları neler?

İşletmeler bu teknolojiye hızla geçiş yaparken günlük hayatımızda biz de bulut bilişimi kullanmaktayız. Dropbox, Google Drive, iCloud, SkyDrive, OneDrive gibi pek çok hizmet bulut depolama örnekleridir. Bulut üzerinden müzik dinlemek için Fizy.com, bulut üzerinden uygulama indirmek için Google Apps gibi uygulamaları bulut bilişim ile tanışmamızla birlikte hepimiz günlük yaşamlarımızda kullanır olduk.

Ucuz, kurulum gerektirmeyen ve her yerden çalışma kolaylığı sağlayan yapısı ile bulut bilişimin avantajlarının yanında göz önünde bulundurmamız gereken dezavantajları da var. Bu sorunlardan en önemlisi: Depoladığınız verilere ulaşmak için internetinizin olması gerekir. İnternetinizin olmadığı durumlarda bilgilerinize ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Ayrıca internet hızınız düşük ise bulutunuzla olan bağlantınız da bu durumdan etkilenecektir.

Bulut bilişim günümüzde sadece veri depolama alanından daha fazlası. Peki bunlar neler mi?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

Devamı için tıklayın

Işıl İmre

Merhaba, ben Işıl! İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızına zor yetiştiğimiz teknoloji ve bu şartlar altında değişen yaşamlarımız ile ilgileniyorum. Sen de bu konularda merakını gidermek istiyorsan beni Moblobi.com’daki “Işıl ile Dijital Hayat” köşemden takip edebilirsin. İyi okumalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir