Bilgisayar Kullanımımızı Kökünden Değiştirecek O Teknoloji! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Bilgisayar Kullanımımızı Kökünden Değiştirecek O Teknoloji!


Yakın gelecekte bilgisayar kullanımımızı kökünden değiştirebilecek bir teknolojinin bulunduğunu söylesem sizlere, buna tepkiniz nasıl olurdu? Daha da ilginci günümüzde bilerek ya da bilmeyerek bu teknolojiyi kullandığımızı da eklesem. İşte bu teknolojibulut bilişim

Bulut bilişim (İngilizce adıyla: Cloud Computing), ona sunduğunuz veri ve uygulamaları internet tabanlı sunucularda depolar. Bu şekilde siz internetinizin bulunduğu her ortamda dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Kulağa güzel gelen tanımının yanında bulut bilişimi geleneksel bilgisayarlarımızdan ayıran farklar da var. İşte birkaç avantajı:

Bulut bilişimin;

  • Düşük maliyet,
  • Arzu edildiği kadar depolama alanı,
  • Hızlı veri transferi,
  • Ulaşım kolaylığı,
  • Güncel yazılım,
  • Genişleyen çalışma alanı

ve daha birçok avantajı bulunuyor diyebiliriz. Bu avantajlar ise günümüzde şirketlerin IT bütçelerinin belli kısımlarını bulut bilişime ayırmalarını hızlandırıyor.

Bulut bilişimi günlük hayatta nasıl kullanıyoruz? Ucuz olması, kolaylığı gibi pek çok avanatajı var bunlar neler mi? Elimizin altında olan ve belki de bulut bilişim kullandığımızdan haberimizin olmadığı o uygulamalar hangileri? Peki ya farkında olarak ya da olmayarak kullandığımız bu uygulamaların o çok önemli dezavantajları neler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı