Zeki İnsanlarda Olan 7 Tuhaf Özellik!

Zeki insanların sahip olduğu bazı tuhaf alışkanlıklar da var. Zeka göstergesi sayılan 7 ilginç özellik, haberimizde...

Hayatta kalmak için fiziksel güce pek de fazla ihtiyaç duymadığımız bu dönemde artık bu gücün yerini zeka gücü aldı. İş hayatında, spor dallarında ve yaşamın diğer bütün alanlarında başarılı olmamızı sağlayan en önemli faktörlerden biri de zeka. İnsanların genelinden daha fazla miktarda zekaya sahip olanlarda farklı etkiler de görünebiliyor. Zeki insanların sahip olduğu 7 tuhaf özellik, haberimizde…

Yüksek zeka sahibi olan insanların sahip olduğu 7 tuhaf alışkanlık:

1- Hızlı yürüme:

Bir arkadaşınızla sakin bir hafta sonu gezmesindeyken “ne acelen var biraz yavaş yürüyelim” sözünü duyduysanız, tebrikler! Yapılan araştırmalar yüksek zekaya sahip bireylerin toplumun genelinden daha hızlı bir şekilde yürümeye meyilli olduğunu gösteriyor.

2- Soğuk su ile duş:

Soğuk suyla alınan bir duşun vücuda pek çok faydası var. Metabolizmayı hızlandırıyor; zihninizi boşaltıyor ve endorfin salgılatarak depresyonu azaltıyor. Bu eylem, zeki insanların genelde yaptığı tuhaf alışkanlıklardan da biri.

3- Bipolar davranışlar:

Bir çeşit beyin aktivitesi bozuklu olan bipolar, buna rağmen zeki insanların genelinde yer bulunuyor. Ünlü ressam Vincent van Gogh‘un da içinde bulunduğu bu hastalığı sahip olan insan topluluğu içinde çok başarılı sanatçılar ve müzisyenler barındırıyor.

zeka ozellik moblobi

4- Empati yeteneği:

Bilinen zeka türlerinin en önemlilerinden olan duygusal zekaya sahip olan insanlarda yoğun bir empati duygusu da bulunuyor. Karşılarındaki insanı henüz daha konuşmadan bile anlayabilirler.

5- Höpürdetme fobisi:

Misophonia” bir çoğumuzun belki de yaşadığı höpürdetme fobisine deniyor. Toplum genelinde insanların bir şey yiyip içerken rahatsız edici sesler çıkarması hoş karşılanmaz. Ancak zeki insanlar bu sese kesinlikle katlanamaz. Bu tepki gelişmiş bir duygusal zekanın önemli bir göstergesi olarak görülüyor.

6- Durdurulamayan düşünceler:

Zeki insanlar bir türlü sonu gelmeyen bir düşünce sürecinin içindedir. Günlük hayatlarında cevapsız sorulara yanıt arama eyleminden bir türlü kurtulamazlar. Kafalarının sürekli vızır vızır çalıştığı söylenebilir.

7- Mesaj yerine aramak:

Hayatlarımızın en önemli parçalarından bir olan cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri mesajlaşmak da hayatımızın bir parçası. Ancak gün içinde yüzlerce mesaj atmak veya okumak zeki insanların pek de sevdiği bir eylem değil.

Elbette ki yüksek IQ ve zeka göstergesi sadece bunlar değil. Zekanın bir çok farklı türü ve bir çok farklı göstergesinin var. Ayrıca zekası yüksek olsun ya da olmasın her insan çok özel olduğunu da unutmamak gerekir.

Peki sizce dahilerin özellikleri neler? Başka zeka göstergesi olarak gördüğünüz özellikler var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Zeka ve IQ Hakkında Bilmeniz Gereken 14 Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış 5 Alışkanlık!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Beynimizin Gerçekten Yüzde Kaçını Kullanıyoruz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı