Sosyal Medyada Bugün Neler Oldu?

Sosyal medyada bugün yani 18 Şubat 2019‘da yine pek çok konu başlığı konuşuldu. Kimler neler paylaştı, neler konuşuldu, hepsi haberimizde…

Sosyal medyada bugünün trend etiketleri arasında #YavaşKimlereSözVerdi etiketi yer alıyordu. Sosyal medyaya sızan 31 Mart seçimleri sonrası belediyede görev alacaklara ait olduğu iddia edilen liste sebebiyle CHP Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş #YavaşKimlereSözVerdi etiketi ile gündeme taşındı. Farklı görüşler bu etiket altında konuşuldu.

Bugünün sosyal medyadaki trendlerinden biri de #DemekKiNeymiş etiketiydi. Sosyal medya kullanıcıları #DemekKiNeymiş dedikleri pek çok konuyu bu etiket altında paylaştılar. Elbette esprili içerikler çoğunluktaydı. Ancak mesaj niteliğinde paylaşımlar da çokça yapılmıştı.

Bugün yine sosyal medya kullanıcılarının devamını tamamladıkları etiketlerden biri de #ZamanAkıpGittikçe etiketiydi. Pek çok sosyal medya kullanıcısı #ZamanAkıpGittikçe dedikleri şeyleri, düşündüklerini, yaşadıklarını ve söylemek istediklerini bu etiket altında paylaşarak, trendler arasına taşıdılar.

Cizrespor‘a Antalya maçında yapılan saldırı sebebiyle sosyal medya kullanıcıları bu durumu kınamak amacıyla #cizresporluyuz etiketini oluşturdular ve etiket günün trendleri arasında yerini aldı. Hem sosyal medya kullanıcıları hem de pek çok ünlü #cizresporluyuz etiketi altında görüşlerini ve Cizrespor ‘un yanında olduklarını ifade eden paylaşımlarını yaptılar.

Bugün popüler başlıklar arasında #AşkınBendeOlmasa etiketi de yer aldı. Sosyal medya kullanıcıları aşklarını bu başlık altında dile getirdiler. Kimileri sevdiklerini, kimileri hobilerine, kimileri işlerini, kimileri doğaya veya aşk besledikleri herşeye ait paylaşımlarını yaptılar.

Günün trendleri arasında #NBAAllStar etiketi de yer aldı. 2019 #NBAAllStar gecesine ait görüntüler, anlar bu etiket altında paylaşıldı. Konu ile ilgili sadece bu etiket trendler arasında değildi. #TeamLeBron etiketi altına da LeBron‘a ait görüntüler, yorumlar ve paylaşımlar ile NBA gecesine bıraktığı iz paylaşıldı.

Bugün sosyal medyada trend etiketler arasında #OkumakÖzgürleştirir etiketi de yer aldı. Sosyal medya kullanıcıları kitap okumayı teşvik etmek ve kitap okumanın önemini aktarmak için açtıkları bu etikete; kitaplardan sözler paylaştılar. #OkumakÖzgürleştirir etiketini trendler arasına taşıdılar.

Bugün yani 18 Şubat 2019’da sosyal medyada konuşulan daha pek çok konu vardı. Neler ve kimler mi konuşuldu? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı