Sosyal Medya Gündeminde Trafik Kazası Var!

Sosyal medya platformlarından olan Twitter‘da bugün hashtag #malatyadarende idi. Cenaze için gelenlerinde aralarında bulunduğu minibüsün devrilmesi ile meydana gelen trafik kazası nda 7 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi de yaralandı. Bu acı olay sosyal medyanın gündemine bomba gibi oturdu.

7’den 70’e herkesi derinden üzen bu trafik kazası ile ilgili çok fazla paylaşım yapıldı. CnnTürk, Habertürk gibi haber kanalları resmi Twitter hesaplarından son dakika paylaşımı adı altında yayınladılar bu acı haberi. Sosyal medya kullanıcılarının birçoğu kimliği belirlenemeyen minibüs şoförüne oldukça tepkiliydi ve paylaşımlarında kontrolden çıkan minibüsün devrilmesinden şoförü sorumlu tuttuklarını belirttiler.

Öte yandan gazeteciler de sessiz kalmamış hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil sifalar dilediler. Bu duruma sosyal medyadan sessiz kalamayan siyasilerde vardı. Milletvekillerinin birçoğu sosyal medya hesaplarından kaybettiğimiz vatandaşlarımız için üzüntülerini dile getirdiler. Hepsinin yanı sıra sosyal medya üzerinden haber yayınlayan platformalar da resmi Twitter hesaplarından bu haberi yayınladılar.

Sizler de bu acı trafik kazası ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Sosyal medyada başka neler konuşuldu, dilerseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Merve Aktaş’ın köşesini Moblobi.com’da takipte kalın…

Merve Aktaş’ın köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Merve Aktaş’ı sosyal mecralardan da takip edebilirsiniz:
Twitter: MmerveAaktas
Instagram: merev12

 

Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı