Sosyal Medya Gündeminde Dünya Öğretmenler Günü Var!

Bir öğretmen dünyayı değiştirir. Bugün sosyal medya gündeminde dünyayı değiştiren, ulusu muasır medeniyetler seviyesine taşıyan öğretmenler var. Sosyal medyada bugün 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlandı ve pek çok şey yazılarak, paylaşılarak, trend başlıklar arasında Dünya Öğretmenler Günü yer aldı.

“Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum.” demişti Hz.Ali. İşte bu kadar kutsal bir meslek öğretmenlik. Ve başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” diyerek bize öğretmenliğin ne kadar saygı duyulması gereken bir meslek olduğunu tekrar göstermişti. Peki bugün bu kadar önemli ve kutsal meslek ile ilgili sosyal medya da neler konuşuldu?

Neler konuşuldu?

Bugün 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü… Bu günü atlamayan duyarlı, gencinden yaşlısına, sosyal medya kullanan çoğu vatandaşımız “dünyaöğretmenlergünü” hashtag’ini kullanarak Twitter, Instagram ve Facebook gibi birçok sosyal medya mecrasında öğretmenliğin önemini vurguladı. Özellikle gençler Instagram üzerinden öğretmenleri ile resimler paylaşarak, öğretmenlerin aileleri kadar kendilerine yakın olduklarını belirterek onları onura etmeyi başardı.

Twitter ’da ise birçok yazar, milli eğitim bakanı ve diğer bakanlarımız, öğretim üyeleri günün anlam ve önemi ile ilgili tweet attılar. Eğitim sendikaları da kutladıkları bugünün fotoğraflarını tüm sosyal medya hesaplarından paylaşarak eğitimin bir ülkenin yükselebilmesi için ilk koşul olması gerektiğine dikkat çektiler. Yalnızca halk, bakanlıklar ve sendikalar değil, neredeyse tüm siyasi partiler ve spor takımları en popüler sosyal medya mecraları arasında olan Twitter üzerinden eğitim ve öğretimi bir ideal olarak benimseyen tüm dünya öğretmenlerinin bu özel gününü kutladılar.

Bizler de teknoloji ve dijitalin adresi Moblobi.com ailesi olarak tüm öğretmenlerimizin Dünya Öğretmenler Günü ‘nü kutluyoruz…

Konu ile ilgili paylaşmak istediklerini ve yorumlarınızı bekliyoruz.


Merve Aktaş’ın köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Merve Aktaş’ın köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Merve Aktaş’ı sosyal mecralardan da takip edebilirsiniz:
Twitter: MmerveAaktas
Instagram: merev12

Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı