Instagram Reels Özelliği Hakkında Bilgiler

Teknolojinin nimetlerinden her geçen gün daha da faydalanıyoruz. Bunlardan birisi de sosyal medya alanı. Hiç şüphesiz sosyal medya platformları arasında Instagram’ın ciddi bir kullanıcı sayısı bulunmakta. Instagram reels ile sunulan yaratıcı araçlar ile Instagram artık daha eğlenceli. Yazımızda, Instagram reels özelliği hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Reels Nedir?

Kısa ve eğlenceli videolar oluşturmanın ve keşfetmenin yeni bir yolu olan Instagram Reels, ses ve efekt araçları ile15 saniyelik çok klipli videolar kaydedip düzenlemeyi sağlayan bir özellik olarak tanıtılıyor.

Instagram’daki herhangi biri ile paylaşmak için oluşturulan bu videolar, eğlenceli ve yaratıcı efektleri ile de viral akım oluşturmakta. Bunun yanı sıra Instagram reels özelliği, herkese Instagram’da bir içerik oluşturucu olma ve küresel bir sahnede yeni kitlelere ulaşma şansı sunmakta.

Instagram Reels Özelliği Hakkında Bilgiler

Makaralar oluşturarak kaydedilen Instagram reels; videolar, efektler kullanılarak bir dizi klip halinde (teker teker) hepsi aynı anda veya galeriden video yükleyerek kullanılabilir. Şimdi Instagram Reels araçlarına bir göz gezdirelim.

– Ses Efektleri

Instagram müzik kitaplığında bulunan herhangi bir şarkı, videoya ses efekti olarak eklenebilmekte. Bununla birlikte videolarda orijinal sesinizi de kaydedip kullanma imkanınız bulunmakta.

Orijinal ses ile paylaşılan bir videoda, sesiniz size atfedilir ve herkese açık bir hesabınız var ise kişiler makaranızdan “Sesi Kullan” ı seçerek videoya eklediğiniz sesinizi kendi Instagram Reels içeriklerinde de kullanabilirler.

– AR Efektleri

Farklı efektler ile birden çok klip kaydetmek mümkün!

AR efektleri arasında çok fazla seçenek mevcut ve bu efektler hem Instagram hem de dünyanın her yerinden yaratıcılar tarafından oluşturulmakta. Oluşturulan efektler, yaratıcıların isimleri ile birlikte efekt galerisinde yer alıyor.

– Zamanlayıcı ve Geri Sayım

Eller kullanılmadan çekilen klip ve videolar, istenilen görüntüyü elde etmeye olanak sağlamakta. Geri sayım ve zamanlayıcı ile seçilen süre boyunca 3-2-1 şeklinde geri sayım yapılıp çekim başlıyor.

– Hizalama Efektleri

Kıyafet değişiklikleri veya video içeriğine yeni arkadaşlar ekleme gibi anlık sorunsuz geçişler oluşturulmasını mümkün hale getiren hizalama efektleri, videoları eğlenceli hale getirdiği gibi tanıtım – promosyon videolarında da çok fazla kullanılıyor.

Hizalama efektleri, bir sonraki klibi kaydetmeden önce, bir önceki klipten nesneleri sıralayarak oluşturuluyor.

– Hız Efektleri

Çekilen videolar, Instagram Reels özelliği kullanılarak hızlandırılabilmekte. Videonun veya sesin bir kısmını hızlandırmak ya da yavaşlatmak da Instagram Reels ile mümkün. Bu sayede slow motion yani ağır çekimli videolar da oluşturabilirsiniz.

Peki, siz Instagram Reels özelliğini denediniz mi? Bu özellik ile yaratıcı içerikler üretmek mümkün mü?

Siz de birbirinden farklı telefonları buradan inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı