Sosyal Medya

Instagram Hesabınızın Ele Geçirilmesini Nasıl Önlersiniz?

3- E-posta Hesabınızın Güvenli Olmasını Sağlayın

E-postanız güvenliğiniz için çok önemlidir. Eğer e-posta hesabınıza ulaşılırsa, diğer her şeye de erişebilir. Bu yüzden güvenli olduğundan emin olmalısınız.

Bazı e-posta sağlayıcıları, size ait olmayan oturum açma girişimlerini engelleyebilmek adına e-posta şifreleme veya iki faktörlü kimlik doğrulama gibi güvenlik önlemleri sunabiliyor. Bu sebeple e-posta ayarlarınızı gözden geçirmenizi ve eğer mümkünse bahsettiğimiz güvenlik önlemlerini aktiflemenizi öneririz. Çünkü Instagram hesabınızı güvende tutmak istiyorsanız, e-posta hesabınızın güvenli olduğundan emin olmanız çok önemlidir.

4- Şüpheli Uygulamaların Erişimi İptal Edin:

Bazı üçüncü taraf uygulamaları Instagram hesabınız ile giriş yapmanıza ya da üye olmanıza izin verirler. Ancak bunlardan bazıları sizin hesabınızın giriş bilgilerinizi ele geçiriyor olabilir. Hangi uygulamaya Instagram profiliniz ile giriş yaptığınızı hatırlamıyor olabilirsiniz. Ancak bunu Instagram hesabınızdan görebilir ve şüpheli bulduklarınızın erişimini iptal edebilirsiniz.

Bunun için öncelikle Instagram hesabınıza masaüstü bilgisayarınızdan giriş yapmanız gerekiyor. Ardından “Ayarlar” bölümüne giriş yapın. Sonrasında “Yetkili Uygulamalar” seçeneğini tıklayın. Burada, profil ve hesap bilgilerinize erişme yetkisine sahip olan uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Eğer şüpheli bir durum fark ederseniz, “Erişimi İptal Et” düğmesine tıklayarak uygulamanın erişimini iptal edebilirsiniz.

Peki Instagram şifreniz nasıl olmalı, nelere dikkat etmelisiniz? Instagram’dan çıkış yapmak neden önemlidir? Peki bildirimlerinizi neden açmalısınız? Takip ettiğiniz ya da sizi takip etmek isteyen profillerde neye dikkat etmelisiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN
Önceki sayfa1234Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı