Salgın Sürecinde Hareket Etmenizi Sağlayan Egzersiz Uygulaması!

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu'nun geliştirdiği bir egzersiz uygulaması ile evde spor yapabileceksiniz. İlginç özelliklere sahip bu uygulama ile ilgili işte detaylar...

Evde gönüllü karantinada olduğumuz günlerde hareketsiz kalmak sağlığımızı riske atabilir. Bu sebeple de kendi imkanlarımızla evlerimizde basit egzersizler ve spor yapmak önemli.  Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın da desteklediği ve Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu‘nun geliştirdiği bir egzersiz uygulaması ile evde spor yapabileceksiniz. İlginç özelliklere sahip bu uygulama ile ilgili işte detaylar…

Koronavirüs yayılmaya devam ettiği için bu süreçte yapılacak en doğru hareket zorunda kalmadıkça evden çıkmamak olacaktır. Pek çok insan gönüllü karantina çağrısına uyarak evlerinden çıkmıyor. Evden çıkmadığımız, Koronavirüs ile savaştığımız şu günlerde ise insanlar kendileriyle ilgilenmeye vakit buldular. Erteledikleri pek çok şeyi yaparak daha düzenli yaşamaya karar verdiler.  Aslında bu virüs sürekli unutulan önemli şeyleri de hatırlattı. Bunlardan biri de sağlık. En önemli şeyin sağlık olduğunun bilincine tekrar vardık. Ve sağlığımızı sporla entegre etmemiz gerektiğini anladık.

Salgın sürecine evde spor yapmanızı sağlayan egzersiz uygulaması nedir? Nasıl kullanılır?

Özellikle evlerimize kapandığımız şu günlerde hareketsiz kalmamak için spor eğitmenleri sosyal medya hesaplarından egzersiz yaparak destek oluyorlar. Buna yönelik önemli bir çalışma da Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu’ndan geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın da desteği ile karantina sürecinde bireylerin evlerinde hareketli kalmalarına destek olmak amacıyla HisApp isimli spor uygulama destek oluyor olacak. Bu sayede, herkesin egzersiz yapılabileceği içerikler uygulama aracılığıyla paylaşılacak.

Özellikle Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde evde yapılabilecek alternatif şeyler arayanlar ve hareketsiz kalmamak oldukça önemli. Uygulama da kullanıcılarına doğru egzersizleri yapabilmeleri adına destek sağlıyor. HisApp uygulamasının ücretsiz bir uygulama olduğunu da hemen paylaşalım. Play Store veya App Store’dan yüklenebiliyor.

HisApp adlı bu spor uygulamabasit bir arayüze sahip. Ancak üyelik gerektiğini belirtelim. Kullanımı da oldukça kolay. Uygulamaya internet üzerinden erişim sağlayabiliyorsunuz. Uygulamayı yükledikten sonra sizden üye olamanız için kısa bazı bilgiler istiyor. Kayıt olup başlangıç adımlarını geçtikten sonra bilgilerinizi girip, bir profil oluşturuyorsunuz.  Sonrasında her yaptığınız egzersiz , günlük adım sayısı, ulaştığınız hareket puanınız bu profilin içerisine kaydoluyor.

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu, bu uygulamayı oluştururken herkes için spor sloganına uygun ve herkese hitap eder nitelikle bir  uygulama geliştirmeyi amaçlamış. Uygulama içerisinde bazı kategoriler de yer alıyor. Evde Spor, İş’te Spor, İşitme Engelliler için Spor, Bedensel Engelliler İçin Spor, Görme Engelliler İçin Spor, Sabah Egzersizleri, Yoga ve Trend Egzersizleri başlığı altında tüm egzersizler toplanıyor.

HisApp uygulamasında egzersiz hareketlerinin nasıl yapılacağını gösteren kısa video içerikler de bulunuyor. Şu an için bu egzersiz uygulamasında 900 den fazla video içerik var. Videolar ise alanında uzman kişiler tarafından hazırlanarak, uygulamaya ekleniyor.

Peki HisApp uygulaması vücudunuzun kaç litre suya ihtiyacı olduğunu nasıl hesaplıyor? Vücudumuz için gerekli olan suyu içmeniz gerektiğini size nasıl hatırlatıyor? Uygulama, sizden hangi bilgileri girmenizi istiyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı