iCloud Fotoğraflar Windows Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknoloji sayesinde, herhangi bir apple cihazı ile çektiğimiz fotoğrafı başka bir apple cihazında da anlık olarak görüntüleyebiliyoruz. Peki, Windows tabanlı bir bilgisayarda Apple ürünleri ile çekilmiş iCloud fotoğraflar nasıl görüntülenebilir?

2011 yılında tanıtımı yapılan iCloud, Apple cihazlara sahip olan kullanıcıların bu kimlik (apple) ile veri depolamasını sağlayan bir servistir. Wifi üzerinden veri depolayabilen iCloud; takvim, kişiler, notlar gibi önemli bilgilerin de senkronizasyonunu sağlamaktadır. iCloud fotoğrafları Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarınızda açmak için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmakta.

iCloud’u Bilgisayarınıza İndirin

İlk olarak iCloud’a Apple kimliğinizle giriş yapıyorsunuz. Bu işlemden sonra Windows işletim sistemi tabanlı bilgisayarınıza iCloud’u indiriyorsunuz.

Download işlemini bitirip bilgisayarda açtıktan sonra seçenekler kısmına tıklayın ve oradan iCloud fotoğraflar alanını işaretleyin. Sırası ile bitti ve uygula dedikten sonra tüm apple cihazlarınızda iCloud fotoğrafları açın.

Fotoğraf ve Videoları iCloud Fotoğraflara Nasıl Yüklerim?

Windows 10 sürümü kullanıyorsanız önce dosya gezginini açın. Gezinti kısmını seçip iCloud fotoğraflarına tıkladıktan sonra açılan pencereden eklemek istediğiniz fotoğrafları seçip iCloud fotoğraflar bölümüne sürükleyerek bırakın.

Windows 7 ve 8 işletim sistemleri için ise dosya gezginini açtıktan sonra hızlı erişim bölümünden iCloud fotoğraflar sekmesine gelin. Fotoğraf ve videoları yükle kısmına tıklayıp istediklerimizi seçtikten sonra aç’a basıp işlemi bitiriyoruz. Yüklenen fotoğraflarınızı, icloud hesabınızdan görüntüleyebilirsiniz.

iCloud Fotoğraflardan İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows tabanlı bilgisayarınızdan iCloud’u açıyoruz ve Apple kimliğimizle giriş yapıyoruz. Bu şekilde iCloud ile telefonumuzu eşleştirmiş oluyoruz. Böylece iCloud fotoğraf yedekleme işlemi de gerçekleşmiş olacaktır. Bir başka deyiş ile Apple cihazlarından çektiğiniz fotoğraflar bilgisayarınıza otomatik olarak inmiş olacak.

Daha sonra fotoğraflar bölümünün yanında bulunan seçenekler kısmına tıklayıp yeni fotoğrafları ve videoları pc’me (bilgisayarıma) indir kısmından belgeleri indireceğimiz klasörü seçebiliriz. Daha sonra açık olan pencereyi uygula deyip kapatıyoruz.

Bu aşamadan sonra icloud fotoğraf alma işlemini gerçekleştireceğiz. Görev çubuğunda sabitlenmiş olarak duran iCloud simgesinin üzerine gelip sağ tık yapıyoruz. Belgeleri indir sekmesi göründükten sonra tıklıyoruz. Böylece iCloud fotoğraf arşivini hazırlamaya başlayacak.

Bu işlem bittikten sonra istediğiniz fotoğrafı seçip indirebilirsiniz. Fotoğraflarınızın başlangıçta seçtiğimiz klasöre indiriliyor olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Özetle; iCloud fotoğraf indirme, yedekleme ve alma işlemleri hakkında bilgi edinmiş oldunuz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Fotoğraflarınız Neden iCloud’a Yüklenmiyor Olabilir?” okumak için buraya tıklayın.
“iCloud Kullananlar için 5 Pratik İpucu!” okumak için buraya tıklayın

“iCloud Fotoğraflar Windows Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı