Mobil

Apple Haritalar Uygulamasının Bilinmeyen Özellikleri!

6- Uydu görünümünü kullanabilirsiniz:

Bazen yol tarifleri yanlış olabiliyor ya da haritaların okunması zor olabiliyor. Bu gibi durumlarda uydu görünümünün sizi daha iyi yönlendirmesini sağlayabilirsiniz. Uyduyu etkinleştirmek için sağ üstte bulunan “i” simgesine dokunarak; ardından görünümünü değiştirmenizi sağlayan harita ayarlarından yararlanabilirsiniz.

7- Koleksiyon oluşturabilirsiniz:

Apple Haritalar’da yer alan “yeni koleksiyonlar” özelliği sayesinde; restoranlar, parklar veya görmek istediğiniz yerler gibi konumları birleştirebilirsiniz. Koleksiyon listenizi istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Listenize ek açıklamalar ekleyebilir ve bunları istediğiniz gibi takip de edebilirsiniz.

8- Uygulamalarınız için uzantıları etkinleştirebilirsiniz:

Bazı uygulamalar özel uzantı ile doğrudan Apple Haritalar’da çalışabilir. Örneğin; Uber, Open Table gibi uygulamaları kullanırken bu size kolaylık sağlayabilir. Bunun için Ayarlar bölümüne giderek buradan Apple Haritalar‘a dokunun ve hangi uzantıları etkinleştirebileceğinizi görmek için aşağı kaydırın.  Bunlar arasından etkinleştirmek istediklerinizi seçebilirsiniz.

Peki harita uygulaması olmayan biriyle konumunuzu nasıl PDF olarak paylaşabilirsiniz? Mac’inizden iPhone’unuza nasıl harita gönderebilirsiniz? Apple Haritalar’ın diğer gizli özellikleri haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 4’E TIKLAYIN
Önceki sayfa1234Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı