Mobil

Apple Haritalar Uygulamasının Bilinmeyen Özellikleri!

3- Bir yer hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Gideceğiniz bir yer veya işletme hakkında daha fazla bilgi edinmek için de Apple Haritalar’dan yararlanabilirsiniz. Bunun için herhangi bir işletmeyi sorguladığınızda sayfayı kaydırmanız yeterli. Böylece, işletmeyle ilgili bilgiler, fotoğraflar, yorumlar ve daha fazlasına erişebilirsiniz.

4- Sık kullanılanlar listesi oluşturabilirsiniz:

Apple Haritalar, gelen iOS 13 güncellemesi ile birlikte, sıklıkla navigasyonkullanarak gittiğiniz yerleri sizin listenize eklemenize olanak sağlıyor. Örneğin eviniz, çocuğunuzun okulu, işyeriniz veya alışveriş merkezleri gibi sık gitme alışkanlığınızın olduğu yerleri bu listenize ekleyebilirsiniz.

5- Tek dokunuşla arama yapabilirsiniz:

Apple Haritalar uygulaması ile farklı kategorilerde yakınlarda yer alan yerleri tek dokunuşla görebilirsiniz. Bunun için öncelikle cihazınızdaki konum servislerini etkin hale getirin. Arama çubuğunun üstüne dokunduğunuzda; yakınınızda bulunan restoranlar, kafeler, benzin istasyonları ve farklı destinasyonlara ait kategorileri görebilirsiniz. Bunlar arasından istediğiniz kategoriye basıp listede var olan bir yerin yol tarifini de görüntüleyebilirsiniz.

Peki Apple Haritalar uygulamanız için uzantıları nasıl etkinleştirebilrisiniz? Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz koleksiyonları nasıl oluşturabilirsiniz? Haritanın okunması zor veya tarif yanlış ise uydu görünümünden nasıl yararlanabilirsiniz? Harita uygulaması olmayan biriyle konumunuzu nasıl PDF olarak paylaşabilirsiniz? Mac’inizden iPhone’unuza nasıl harita gönderebilirsiniz? Apple Haritalar’ın diğer gizli özellikleri haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN
Önceki sayfa1234Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı