Play Filmler Hangi TV’lerde Çalışır?

Google Play filmler, televizyon izleme alışkanlıklarını değiştiriyor. Nerede olursanız olun arşiviniz sizin yanınızda! Zevkinize göre milyonlarca film ve videoyu Google Play ile izlemek mümkün. Evlerinizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu sistem, hangi TV’lerde çalışıyor?

Nedir Bu Sistem?

Android ve iOS işletim sistemlerinde, bilgisayar ve akıllı televizyonlarda kullanılabilen bu uygulama, yerli ve yabancı filmlerin tamamını ister yeni çıkmış ister eski olsun dilediğiniz zaman istediğiniz yerde izleme imkanı sunuyor!

HD ve SD kalitede sunulan film çeşitleri, kiralanabiliyor ya da satın alınarak izlenebilir. Ücretsiz film izleme seçeceğini de bünyesinde barındıran Google play, yüzlerce film barındıran arşivini kullanıcıları ile paylaşıyor. NBC Universal, Sony Pictures, 20th Century Fox ve Disney gibi şirketler ile ortaklık sağlayan uygulama, bu sayede yeni çıkmış içerikleri de rahatlıkla kullanıcıları ile buluşturuyor.

Play Filmler Hangi TV’lerde Çalışıyor?

Google Play Filmler ve televizyon içerikleri, TV şovları ve diziler birçok platforma uyumlu olması ile dikkat çekiyor. Bu cihazlar:

– LG Akıllı TV
– Samsung Akıllı TV
– Android TV
– Apple TV
– Vizio Internet Apps Plus Smart TV

Bunun yanı sıra bu cihazlardan birine sahip değilseniz akıllı TV’niz olmasa bile Google Play’in bu uygulamasını kullanabilirsiniz! Nasıl mı?

Dijital medya oynatıcıları serisi olan Roku, çevrimiçi medya hizmetlerine erişim sağlıyor. Roku ile Google Play entegrasyonunu sağlayarak televizyondan rahatlıkla bu uygulamaya erişim sağlanabiliyor. Bir diğer seçenek olan Chromecast ise Google’ın kendi ürünü olarak öne çıkıyor ve HD TV’lere HDMI ile bağlanarak akıllı cihaz ve telefonlar üzerinden kontrol sağlıyor.

Google Play girişi ve kurulumu sağladıktan sonra tüm bu cihazlarda yüksek kalitede filmlere rahatlıkla erişebilir, kendi arşivinizi oluşturabilirsiniz. Milyonlarca içerik için ön sipariş verebilir, kendi film kitaplığınızı oluşturabilirsiniz. Üstelik uygulama aracılığı ile satın aldığınız ya da kiraladığınız filmleri de yalnızca TV’de değil diğer cihazlarınızda da izleyebilirsiniz.

Peki, siz Google Play’in bu uygulaması hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Google Play ile film izlemek daha keyifli bir alternatif mi?

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google Play Filmler Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın
“Google Play’den Cihazınıza Nasıl Film İndirebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.
“Google Play Hesabı Nasıl Değiştirilir?” okumak için buraya tıklayın.

“Play Filmler Hangi TV’lerde Çalışır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı