Google Play Filmler Nasıl Kullanılır?

İnternetten film ve dizi izlemek için yararlanabileceğiniz kaynaklardan biri olan Google Play Filmler nedir, nasıl kullanabilirsiniz? İpuçları, haberimizde…

Film ve dizi izlemek boş zamanlarımızda yaptığımız en büyük aktivitelerden biri. Bunun için eskiden sadece televizyon veya sinemadan izleme seçenekleri mevcuttu. Ancak internetin hayatımıza girmesiyle yavaş yavaş film ve dizi sektörü de birçok şey gibi bu alana kaydı. Şu an internette film ve dizi izlemek için bir sürü kaynağımız var. Bu kaynaklardan biri ise Google Play Filmler… Google Filmler nedir, nasıl kullanabilirsiniz? İpuçları, haberimizde…

Google Play Filmler nedir?

Google Play Filmler, Google hesabınız üzerinden erişip bu hesaptan cihazınıza film ve dizi indirmenizi sağlayan bir eklenti. Hesabınız üzerinden bir kere işlem yaptıktan sonra film veya diziler bu hesabı kullandığınız tüm aygıtlar üzerinde erişilebilir halde oluyor. Bir filmi veya diziyi indirdikten sonra rahatlıkla cihazınızda izlemenize izin veriyor.

Google Filmler’i diğer uygulamalardan ayıran özellik ise sadece izlemek istediğiniz şeye para ödemeniz. Her ay izlemediğiniz içeriklere para vermektense tek seferde sadece izlemek istediğiniz içerik için para ödemeniz yeterli oluyor. Bir diğer ayırt edici özellik ise, sadece satın alma seçeneği değil kiralama seçeneğinin de mevcut olması. Eğer içeriğin aygıtlarınızda kısa süreli durmasını istiyorsanız veya bir kere izlemenin size yeteceğini düşünüyorsanız; sizin için kiralamak son derece mantıklı bir seçenek olabilir. Google Play Filmler’den son çıkan filmleri ve güncel televizyon dizilerine de rahatlıkla ulaşabilmeniz de mümkün.

Google Play Filmler nasıl kullanılır?

Google Play Filmler’i kullanmak oldukça basit. Nasıl kullanabileceğinizi adım adım aktaralım:

  • Bilgisayarınızda Google Play Filmler ve TV’ye gidin.
  • İzlemeye başlamak istediğiniz filmi veya diziyi, sonra da “Oynat” simgesini tıklayın.
  • Ardından web oynatıcısını kapatın. Bunun için pencerenin dışındaki herhangi bir yere tıklıyor olmanız yeterli.
  • Eğer isterseniz filmleri veya dizileri ne kadar süre ile kiralayabileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan “Ek Bilgiler” bölümündeki “Kiralama süresi”ne bakabilirsiniz.
  • Yine eğer isterseniz videoları daha sonra satın almanız veya sözkonusu videoyu daha sonra izlemeniz de mümkün. Bunun için “İstek listesine ekle” seçeneğine giderek; buradan “İstek listesine ekle” simgesini tıklayabilirsiniz.

Peki siz film veya dizi izlemek için hangi platformu kullanıyorsunuz? Google Play Filmler’i deneyimlediniz mi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Black Mirror Bandersnatch Filmindeki Gizli Sırlar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Apple TV Kullananların Bilmesi Gereken 10 Şey!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Steve Jobs Hakkında Çekilmiş 3 İlginç Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Kadri Aydın

Kadri Aydın

Merhaba, ben Kadri. Tiyatroyla, uzayla, oyunlarla ve teknoloji ile ilgilenen bir “Reklamcılık” mezunuyum. Umarım bu maceramızdaki yazılardan memnun kalırsınız. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı