Google Play Hesabı Nasıl Değiştirilir?

Google Play hesabınız ile birlikte akıllı telefonunuza oyunlar indirebilir, filmler ve uygulamalar satın alabilirsiniz. Bazı durumlarda başka bir hesaba geçmek isteyebilir ya da yeni bir Google Play hesabı eklemek isteyebilirsiniz. Yazımızda, Google Play hesabınızı basit bir şekilde nasıl değiştirebileceğinizin bilgisini aktaracağız.

Telefonunuza Başka Bir Google Play Hesabı Nasıl Ekleyebilirsiniz?

İlk olarak, Google Play hesabınızı değiştirmek için telefonunuza yeni bir Google Play hesabı eklemelisiniz. Google Play hesabı eklediğinizde o hesaba ait bilgiler telefonunuzla eşleştirilir. Aynı şekilde kaldırdığınız eski hesaba ait e-postalarınız, ayarlarınız ve kişileriniz gibi bilgiler telefonunuzdan silinir.

Android Telefondan Google Play Hesabı Değiştirme Adımları

1. Telefonunuzun ayarlar bölümünü açın.
2. Hesaplar yazan yere dokunun.
3. Hesaplar kısmı mevcut değil ise kullanıcılar ve hesaplar yazan yere dokunun.
4. Alt tarafta bulunan hesap ekle yazısına dokunun.
5. Çıkan listeden Google seçeneğine tıklayın (Güvenlik sebebiyle telefonunuz tekrardan şifrenizi girmenizi isteyebilir).
6. Karşınıza çıkan boş kutucuklara Google Play giriş bilgilerinizi girin.
7. Aynı bölümden eklemek istediğiniz kadar hesap ekleyebilirsiniz.

Başka bir Google hesabı ekledikten sonra aralarında geçiş yapmak çok daha kolay bir işlemdir. Aşağıda belirtilmiş adımlar ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

1. Google Play uygulamasını açın.
2. Ekranın sol üst köşesindeki üç noktaya dokunun.
3. Gelecek olan ekranın üst bölgesinde e-posta ve adınızı göreceksiniz. Aşağı doğru olan oka dokunun.
4. Kullanmayı tercih edeceğiniz hesabın üstüne dokunun.

Telefonunuza istediğiniz kadar hesap ekledikten sonra bu işlemi, bilgisayarınız üzerinden de yapabilirsiniz. Google Play web sitesine girdikten sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan profil resminize tıklayın. Değiştirmek istediğiniz hesabı çıkan pencereden seçin. Bunun yanı sıra telefonunuzu belli bir süreliğine arkadaşınıza bırakacaksanız onun Google hesabını ekleme zorunluluğunuz bulunmamakta.

Google, bu durum için geçici misafir hesabı özelliğini devreye soktu. Bu özelliği kullanarak, hesap ekleyip arkadaşınızın ya da sizin güvenliğinizi tehlikeye atmadan Google Play’i rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Birbirinden farklı özelliklere sahip olan en son android telefon modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı