Yapay Et ‘ler Yakında Sofralarda!

Günümüzde toplam tüketim hacmi 1 trilyon dolar olan ve gün geçtikçe ihtiyacı artan ve artacak olan etin, bir gün laboratuvarda yapay et olarak üretebileceğine inanır mıydınız? İnanmalısınız çünkü yakında bir test tüpünden et yiyor olabilirsiniz. Kesim için hayvan yetiştirme ihtiyacını yakın zamanda ortadan kaldırabilecek bir gıda teknolojisi Supermeat Şirketi önderliğinde yükseliyor.

Supermeat bir gıda teknolojisi şirketi olarak “temiz et“ adı altında tamamen laboratuvarda üretilen etler yapıyor.  Temiz et, acısız bir şekilde hayvanlardaki hücreleri alınarak üretiliyor.

Kök hücrelerin çoğalma yeteneği sayesinde üretilen bu et sadece hayvanlar için değil, çevre için de olumlu sonuçlar doğuruyor. Gelecek sistem beraberinde %98 daha az sera gazı üretimi ve %96 daha az su kullanımını getireceği bekleniyor. Daha az kaynaklı ve daha uygun fiyatlı olan bu fikir düzenli etten daha ucuz bile olabilir.

Peki yapay etler nelerden ve kimler tarafından üretiliyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burak Birol

Burak Birol

Merhaba ben Burak Birol Gebze Teknik Üniversitesi İşletme 3. Sınıf öğrencisiyim . Küçük bir müzik grubunda gitaristlik yapıyorum .Moblobi'de teknoloji ve girişimcilik hakkında yazıyorum. Beni Moblobi.com’da “ Burak ve TEKNOGİRİŞİMCİİK“ köşemdeki yazılarımla ve sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz. Instagram: b2urakk


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı