Windows 10 Kullananları Neler Bekliyor? - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Windows 10 Kullananları Neler Bekliyor?


Ünlü teknoloji şirketi Microsoft, Windows 10 için tabletdeneyimini yeniden tasarlıyor olacak. Yazılım devi firma, bu yeni deneyim için kullanıcı arayüzlerini mevcuttaki masaüstütasarımına çok daha benzer tutacak olan 2’si 1 arada dönüştürülebilir bilgisayarlar için yeni bir tasarım test etmeye başladı. İşte detaylar…

Window 10 tablet kullanıcılarını hangi değişilikler bekliyor?

Microsoft’un bu yeni tabletdeneyiminde, masaüstügörev çubuğunda olan simgeler yine görünür olacak ancak aralarında boşluk artacak şekilde tam görünümde kalacak. Etkinleştirildiğinde ise, arama kutusu simgesi daralacak ve metin alanına dokunduğunuzda dokunmatik klavye görünecek. Dosya Gezgini bölümü de ayrıca, dokunma optimizasyonlu bir düzene geçecek.

Yeni deneyimde başka hangi değişiklikler bulunduğu görmek için tasarım ayarlarınızın tamamını denemek zorundasınız. Microsoft, bu yeni tasarımı Windows Insiders ile test ediyor. Bu arada bilmeyenler için hemen söyleyelim: Windows Insiders; geçerli Windows 10 lisansı bulunan kullanıcılara geliştiricilerin erişebildiği işletim sistemlerinin ilk yapılarına üye olmasına izin veren bir program. İşte bu program aracılığı ile Microsoft, Windows 10 için hazırladığı yeni tabletdeneyimini test ediyor. Ayrıca bu yeni tasarımı beta olarak da işaretleyerek, aslında değişiyor olacağını ve geri bildirimlerle şekilleneceğini de belirtiyor.

Bu yeni değişiklikler, Microsoft Surface Pro gibi 2’si 1 arada olan cihazlardan klavyeyi çıkardığınızda hemen otomatik olarak çalışıyor ve Microsoft, özel bir “tablet modunun” olduğunu onaylıyor. Ancak yine de manuel olarak etkinleştirmek zorunda kalıyorsunuz.

Bu değişiklikler yalnızca ikisi bir arada aygıtlar için yapılmış olduğundan, Windows 10’a sahip tabletler, işletim sistemlerinde var olan tüm tabletdeneyimine sahip olmaya devam edecekler. Microsoft her iki şekilde de geribildirim almak istiyor. Dolayısıyla Windows tablethayranlarının kesinlikle bu değişiklikleri atlamaya ve test etmeye hazır olması gerekiyor.

Peki Microsoft yeni tablet deneyimini kalıcı hale mi getirecek? Windows 10 PC kullananlara hangi sürprizi yapmaya hazırlanıyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı