Uçan Taksiler Ne Zaman Çalışmaya Başlayacak?

Uçan Taksiler Ne Zaman Çalışmaya Başlayacak?

Filmlerde gördüğümüz senaryo çok yakınımızda. Uçan taksi hayalini kendine hedef koymuş bir çok şirketin yanında Uber önde olduğunu göstermeyi başardı.Öyle ki ilk uygulamaya konulacak şehirler bile belirledi. Hedef tarih 2 yıl uzakta!

2020 yılında Uber Air isimiyle hizmete başlayacak uçan taksiler, deneme sürüşlerini 2020 yılında Dallas ve Los Angeles‘te gerçekleştirecek. Sonrasında ise Delhi, Tokyo, Mumbai, Seul, Sydney ve Taipei şehirlerinde ilk hizmetlerini verecek.Ticari uçuşların ise 2023 yılında başlaması bekleniyor.

Uber‘i bu hizmeti gerçekleştirmeye niyetli olduğu oldukça açıktı.Elbette başka bir çok teknoloji devi de bu sektöre yatırım yapmaya başladı. Ancak Mayıs ayındaki “Uber Elevate” konferansında araç prototiplerinin tanıtılması şuan için bayrağı taşıdığının açık kanıtı.

Peki bu uçan taksiler nasıl çalışacak, ne kadar gidebilecek, nasıl kullanılacak?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN!

Ceren Kutukcuoglu

Tiyatro sever,fotoğraf çeker, gezip görmeye pek meraklı aç bir mühendis... Dijital dünyanın yeniliklerini birlikte takip etmek için Moblobi.com'daki köşesinde sizi bekler. Sosyal medya hesaplarımdan da bana ulaşabilirsiniz: Instagram: cerenkutukcu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir