Telefonunuzu Çantanın İçine Atın Şarj Olsun! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Telefonunuzu Çantanın İçine Atın Şarj Olsun!


Kullandığımız akıllı cihazlar arttıkça çağımızın en büyük problemlerinden biri de şarjproblemi oldu. Özellikle yüklediğimiz uygulamalar ve oyunlar, dinlediğimiz müzikler, sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları derken şarjımız çok çabuk bitip tükeniyor. Çoğumuzun bunun çözümünü powerbank kullanmakla çözüyoruz ancak bu da yeterli gelmeyebiliyor. Gün içinde sıklıkla mobil olmamızdan ve çanta sırtımızda dolaşmamızdan dolayı da şarjedecek bir ortam bulamayabiliyoruz.

Böyle durumlarda da eminiz birçoğumuz mutlaka “Keşke çantama atsam da telefonumu şarjedebilse!” demiştir. Özellikle uzun seyahatlerde sıkça karşılaşılan bu soruna teknoloji hayal ettiğiniz bu çözümü de gerçeğe dönüştürdü diyebiliriz. Artık çantanız gerçekten de telefonunuzu şarjedebilecek. İşte detaylar….

Sanki bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi…

Telefonlarımızın çantamızda şarjedilmesi hayalini Kırgızistan’da çalışmalarını sürdüren Steel Drake isimli bir endüstri tasarımcısı gerçeğe dönüştürmüş. Daha çok akıllı telefonlar ve otomobiller üzerinde tasarımlar yapan Drake, bu sefer sırt çantalarına el atmış. Yarattığı bu çantanın adı ise Keeback… Sanki bilim kurgu filmindeymiş izlenimi veren Keeback‘i geleceğin sırt çantası olarak nitelendiriyorlar ve insanlar bu çantayı genellikle “gelecekten gelen çanta” diye de esprili bir şekilde adlandırıyorlar.

Keeback adlı bu sırt çantası sadece şarjetmekle sınırlı kalmıyor. Pek çok özelliği de barındırıyor diyebiliriz. LED ekran, hoparlör, cihazları şarjedebilme ve takip sensörü özellikleri bunlardan bazıları. Bu çantayı diğer sırt çantalarından ayıran özelliklerden biri de kumaş yerine hafif ve dayanıklı plastikten yapılmış olması.

Bu sıra dışı çantaya, 13 inçlik dizüstü bilgisayarınız, tabletinizi, telefonunuzu koyup şarjedebiliyorsunuz. Bunun yanısıra cüzdan ve pasaport için özel alanları bulunuyor. Tabi diğer eşyalar içinde yeterli boş alan var. Çantanın rengini ve bazı özelliklerini de kendinize göre değiştirebiliyorsunuz.

Peki bu şarj eden sırt çantası hırsızlığa karşı hangi ilginç çözümü de sunuyor? Nasıl çalışıyor, nasıl kullanılıyor, nasıl görünüyor? Detaylar ve video haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’ye TIKLAYINIZ!
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı