Telefonunuzu Çantanın İçine Atın Şarj Olsun!

Kullandığımız akıllı cihazlar arttıkça çağımızın en büyük problemlerinden biri de şarj problemi oldu. Özellikle yüklediğimiz uygulamalar ve oyunlar, dinlediğimiz müzikler, sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları derken şarjımız çok çabuk bitip tükeniyor. Çoğumuzun bunun çözümünü powerbank kullanmakla çözüyoruz ancak bu da yeterli gelmeyebiliyor. Gün içinde sıklıkla mobil olmamızdan ve çanta sırtımızda dolaşmamızdan dolayı da şarj edecek bir ortam bulamayabiliyoruz.

Böyle durumlarda da eminiz birçoğumuz mutlaka “Keşke çantama atsam da telefonumu şarj edebilse!” demiştir. Özellikle uzun seyahatlerde sıkça karşılaşılan bu soruna teknoloji hayal ettiğiniz bu çözümü de gerçeğe dönüştürdü diyebiliriz. Artık çantanız gerçekten de telefonunuzu şarj edebilecek. İşte detaylar….

Sanki bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi…

Telefonlarımızın çantamızda şarj edilmesi hayalini Kırgızistan’da çalışmalarını sürdüren Steel Drake isimli bir endüstri tasarımcısı gerçeğe dönüştürmüş. Daha çok akıllı telefonlar ve otomobiller üzerinde tasarımlar yapan Drake, bu sefer sırt çantalarına el atmış. Yarattığı bu çantanın adı ise Keeback… Sanki bilim kurgu filmindeymiş izlenimi veren Keeback‘i geleceğin sırt çantası olarak nitelendiriyorlar ve insanlar bu çantayı genellikle “gelecekten gelen çanta” diye de esprili bir şekilde adlandırıyorlar.

Keeback adlı bu sırt çantası sadece şarj etmekle sınırlı kalmıyor. Pek çok özelliği de barındırıyor diyebiliriz. LED ekran, hoparlör, cihazları şarj edebilme ve takip sensörü özellikleri bunlardan bazıları. Bu çantayı diğer sırt çantalarından ayıran özelliklerden biri de kumaş yerine hafif ve dayanıklı plastikten yapılmış olması.

Bu sıra dışı çantaya, 13 inçlik dizüstü bilgisayarınız, tabletinizi, telefonunuzu koyup şarj edebiliyorsunuz. Bunun yanısıra cüzdan ve pasaport için özel alanları bulunuyor. Tabi diğer eşyalar içinde yeterli boş alan var. Çantanın rengini ve bazı özelliklerini de kendinize göre değiştirebiliyorsunuz.

Peki bu şarj eden sırt çantası hırsızlığa karşı hangi ilginç çözümü de sunuyor? Nasıl çalışıyor, nasıl kullanılıyor, nasıl görünüyor? Detaylar ve video haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’ye TIKLAYINIZ!

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Meryem Ay

Meryem Ay

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Hızla değişen,dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyenler için Moblobi.com'daki köşesinde sizler için yazıları olacak. Sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Twitter : meryemaay


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı