Süper Zeki Virüs Tasarlandı!

Herkese Selamlar! Bu yazımda IBM kuruluşunda güvenlik araştırmacısı olarak çalışan bir grup insanın tasarladığı süper zeki virüs hakkında yazıyorum.

Bildiğiniz üzere yazılım dünyasında geçtiğimiz günlerde ilginç haberler çıkmıştı. Örneğin Google firmasının tasarladığı asistan uygulamasının bizleri sürekli dinlediğini ve bu dinlemelere göre akıllı reklam gibi uygulamaları yönettiğine daha önceki yazılarımda değinmiştim.

Yapay zeka yazılımlarla ilgili bir başka haber ise IBM adlı firmadan gelmiş durumda. Firmada çalışan bir grup güvenlik araştırmacısı bilgisayarınızda adeta casusluk yapacak olan yazılımı geliştirdi. Çalışma prensibi bakımından virüs olarak adlandırılan yazılım, bilgisayar başındayken sizi dinliyor ve hatta bir yüz tanıma algoritması kullanarak yüzünüzün görüntüsüne ulaşabiliyor.

Yapay zeka ya sahip bu virüs sesinizi dinliyor, nasıl mı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı