Sony Ericsson Diyabet Hastaları için Giyilebilir Cihaz Üretiyor

Dünya teknoloji devlerinden Sony Ericsson firmaları bu kez ve sağlık teknolojileri alanında bir araya geldi. LTE yonga seti sağlayıcısı Altair Semiconductor ile diyabetlilerin glikoz seviyelerini izlemelerine yardımcı olan bir giyilebilir cihaz konsepti geliştirdi. 

Bileklik, kan şekeri seviyelerini, aktiviteyi, uykuyu ve kalp atış hızını izliyor, görüntülüyor ve glikoz seviyeleri düştüğünde kullanıcıyı uyarıyor. Bütün bu özellikler dikkate alındığında son derece kullanışlı bir cihaz olduğu açık. Teknolojinin hayatı kolaylaştıran bir nimet olduğunu her zaman belirtiyoruz. 

Sony Ericsson Giyilebilir Cihaz

Diyabet hastalarının hareket halindeyken glikoz seviyelerini ölçen giyilebilir bir cihaz, halihazırda prototip halinde ve testleri devam ediyor. Testleri sona erdikten sonra piyasaya çıkacak olan cihazın hastaların hayatını kolaylaştıracağı net olarak görülüyor. 

Cihazın üretilen prototipi, kullanıcının kan şekeri seviyelerini, aktivitelerini, uyku ve kalp atış hızını izleyebiliyor; ayrıca glikoz seviyeleri düşerse uyarılar verebiliyor. Bütün bunlar sevindirici gelişmeler. 

Cihazın prototip haliyle kullanım şekli neye benzeyeceği Henüz ortaya koymamış; şu an işlevselliği ve işlevleri test ediliyor. Ancak test aşamasında bile oldukça heyecan sebebi bir haber bu. 

Bir akıllı bileklik şeklinde olacak olan cihaz; kullanımı sırasında bir akıllı telefona bağlanma ya ihtiyaç duymadan verilere bağlanmaya ve takibe devam edebiliyor olacak. Cihazın internetede gerek duymayacağı anlaşılıyor. Üst düzey bir hizmet. Harika bir teknolojik ürün. 

Düşük güç tüketimi, maliyet avantajı, kullanım kolaylığı ve tasarımı cihazın ön plana çıkan özellikleri arasında yer alacak. Sony bulut çözümü ve Xperia akıllı uygulaması ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. 

Daha Önce Akıllı Saat Üretmişti

Sony markasını birçok ürününden zaten tanıyoruz. Daha önce akıllı saatler üreten Sony firması Bu ürün ile sağlık sektörüne de girmiş oluyor. Bilekli tabanlı bu takip cihazı aracılığıyla şeker hastalığını araştırmaya ciddi şekilde kilitlenmiş gibi görünüyor.

Şu an için 26 Şubat-1 Mart tarihleri ​​arasında Barcelona, ​​İspanya’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC 2018)’de piyasaya çıkacağı öngörülen ürün, diyabet hastalarının yaşam kalitesini arttıracağı öngörülüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde hayatı kolaylaştırıcı hangi yeni nesil teknolojik ürünler tanışıyor olacağız. 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı