Sizi Takip Eden Akıllı Şemsiye ile Elleriniz Serbest! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Sizi Takip Eden Akıllı Şemsiye ile Elleriniz Serbest!


Kışın şemsiyetaşırken elimizin üşümesinden, rüzgarda ters dönüp uçmasından ve kırılmasından şikayet ederiz. Teknoloji buna da çare buldu. Pek çok cihaz gibi şemsiyelerimiz de akıllandı. Dronela şemsiyeler ile birleşti ve akıllı şemsiyeDronebrella” ortaya çıktı. Artık şemsiyelerimizi biz taşımayacağız, onlar bizi takip ediyor olacaklar. Peki Dronebrella nedir? İşte detaylar…

Hayatımızın arama kurtarma dahil bir çok alanına girmiş olan dronelar şemsiyetaşıma ve ıslanma problemimizi de çözüyor. Dronebrella Fransız sihirbaz olan Moulla ‘nın şirketi Augmented Magic tarafından geliştirilmiş. Bu kendi kendine uçan şemsiyetasarlanırken; optik illüzyonlar alanında kullanılan artırılmış gerçeklik temalarından yararlanılmış.

Dronebrella özellikle şemsiyetaşımayı sevmeyenler ya da şemsiyetaşırken yürümenin zor olduğunu düşünenler için bir çözüm olmaya hazırlanıyor. Bu çözüm sayesinde şemsiyekendi kendine havada kalıyor, bizi takip etmeye başlıyor. böylece elimiz kolumuz serbest kalıyor.

Drone şemsiyeyi kullanmak ise oldukça basit; kolayca programlayıp ayarlayabiliyorsunuz. Telefonunuza drone şemsiyenin uygulamasını yükleyerek dilediğiniz modda kullanabiliyorsunuz ve sizinle birlikte yürümesini sağlayabiliyorsunuz. Uygulaması aracılığı ile tüm modlar kolayca ayarlanabiliyor. Dilerseniz takip özelliğini aktif ederek siz yürürken başınızın üzerinde o da sizi takip etmesini ve ıslanmanızı engellemesini sağlayabiliyorsunuz.

Bu akıllı şemsiye nerede satılıyor? Nasıl görünüyor diye merak edenler için video ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı