Sizi Takip Eden Akıllı Şemsiye ile Elleriniz Serbest!

Kışın şemsiye taşırken elimizin üşümesinden, rüzgarda ters dönüp uçmasından ve kırılmasından şikayet ederiz. Teknoloji buna da çare buldu. Pek çok cihaz gibi şemsiyelerimiz de akıllandı. Dronela şemsiyeler ile birleşti ve akıllı şemsiyeDronebrella” ortaya çıktı. Artık şemsiyelerimizi biz taşımayacağız, onlar bizi takip ediyor olacaklar. Peki Dronebrella nedir? İşte detaylar…

Hayatımızın arama kurtarma dahil bir çok alanına girmiş olan dronelar şemsiye taşıma ve ıslanma problemimizi de çözüyor. Dronebrella Fransız sihirbaz olan Moulla ‘nın şirketi Augmented Magic tarafından geliştirilmiş. Bu kendi kendine uçan şemsiye tasarlanırken; optik illüzyonlar alanında kullanılan artırılmış gerçeklik temalarından yararlanılmış.

Dronebrella özellikle şemsiye taşımayı sevmeyenler ya da şemsiye taşırken yürümenin zor olduğunu düşünenler için bir çözüm olmaya hazırlanıyor. Bu çözüm sayesinde şemsiye kendi kendine havada kalıyor, bizi takip etmeye başlıyor. böylece elimiz kolumuz serbest kalıyor.

Drone şemsiyeyi kullanmak ise oldukça basit; kolayca programlayıp ayarlayabiliyorsunuz. Telefonunuza drone şemsiyenin uygulamasını yükleyerek dilediğiniz modda kullanabiliyorsunuz ve sizinle birlikte yürümesini sağlayabiliyorsunuz. Uygulaması aracılığı ile tüm modlar kolayca ayarlanabiliyor. Dilerseniz takip özelliğini aktif ederek siz yürürken başınızın üzerinde o da sizi takip etmesini ve ıslanmanızı engellemesini sağlayabiliyorsunuz.

Bu akıllı şemsiye nerede satılıyor? Nasıl görünüyor diye merak edenler için video ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı