Sıcaklığı Ayarlanabilen Akıllı Mont!

Bilim ürün tasarımının sınırlarını zorluyor. Kötü hava şartlarında soğuktan çok etkilenen ancak kış aylarının da tadını çıkarmak isteyenler için de çözümler geliştiriliyor. Bunlar arasında en popüler olanlardan biri de akıllı mont teknolojileri. Peki bu akıllı montlar nasıl kullanılıyor, ne işe yarıyor? İşte detaylar…

Akıllı mont ne işe yarıyor? Nasıl kullanılıyor?

Kullandığımız montlar da teknoloji ile değişti ve artık sıcaklık ayarı yapılan montlar hayatımıza girdi. Bu montlar çoğunlukla sıcaklık ayarını giyen kullanıcıya ve soğuktan etkilenme durumuna bırakıyor ve insanların kışın hayatını oldukça kolaylaştırıyor.

Akıllı montların bir örneği de Ravean Rugged adı verilen bir mont. Bu akıllı mont manuel olarak yani kendi elinizle sıcaklık ayarını yapabilmenizi sağlıyor. Kullanmak istediğiniz sıcaklığa göre elinizdeki kumandayla montunuzun sıcaklığını değiştirebiliyorsunuz. Özellikle dağcıların ve askerlerin kış aylarında soğuk yerlerde olanlar ve dört mevsim kışı yaşayan ülke insanları için kullanışlı olduğu söylenebilir.

Sıcaklığı ayarlanabilen akıllı ceket farklı modlar ile kullanma imkanı da sunuyor. Örneğin süper soğuk günlerde -23 dereceye kadar düşük olan sıcaklıklar için ceketinizi yüksek moda alabiliyorsunuz ve bu koşullarda sıcak kalmayı sağlayabiliyorsunuz. Ya da çok soğuk olmayan, normal şehir soğukları gibi 3 derece civarı sıcaklıklarda da akıllı ceketin ayarını low mod yani düşük moda getirerek kullanabiliyorsunuz. Yamaçlardaysanız ya da yaşadığınız şehrin havası daha soğuksa örneğin -9 derece civarıysa ceketinizi medium moduna getirerek kullanabiliyorsunuz. Serin sonbahar günlerinde hafiften rüzgar esiyorsa bu defa da ısıtma sistemini açmadan ceketinizi kullanabiliyorsunuz. Yani farklı hava koşullarına uyum sağlıyor denilebilir.

Sıcaklığı ayarlanabilen akıllı ceket sırtınızı, göğsünüzü, ceplerinizi ısıtıcak şekilde ayarlanmış. Dış tarafı da suya dayanıklı kaplama ile yapılmış. Ayrıca ceketin astarı alüminyum ısı yansıtıcılardan oluşturulmuş. Bu sayede sıcaklığı içerde tutuyor.

Sıcaklığı ayarlanabilen bu akıllı ceketin bir batarya güç kaynağı da bulunuyor. Çoğu pillerle de uyumlu. Dışardaysanız ve bataryanız az kaldıysa pil ile de kullanabiliyorsunuz. Bu akıllı mont yalnızca sıcaklık ayarı yapmıyor aynı zamanda da cebinizdeki telefonu şarj etmenizi de sağlıyor. Böylece şarj aleti taşımaktan da kurtuluyorsunuz.

Peki sıcaklık ayarı yapan akıllı mont başka hangi özelliklere sahip? Telefonunuzu şarj edebiliyor mu? Nasıl yıkanıyor? Hafif mi? Taşımanız konusunda bir sorun yaratıyor mu? Bataryası bitince ne oluyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynep Okumuş

Zeynep Okumuş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızla ilerleyen teknolojiyi yakından takip etmek için Moblobi.com da “Zeynep Okumuş’un Dijital Dünyası” köşemİ takip edebilirsiniz. Instagram: @zynpokumus21 Moblobi: https://moblobi.com/author/zeynep-okumus/ E-posta: zeynepokumus3421@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı